Dobré ráno, Brno!

• angličtina Good Morning, Brno! (festivalový názov)
Česko, (2023–2024), 7 h 52 min (Minutáž: 26–34 min)

Kamera:

Petr Koblovský

Hudba:

Ivan Acher

Jan Kolařík, Zuzana Zlatohlávková, Ondřej Kokorský, Simona Lewandowska, Tereza Volánková, Ivana Hloužková, Slávek Bílský, Vojtěch Hrabák, Roman Slovák (viac)

Dobré ráno, Brno! je osmidílný televizní seriál Jana Prušinovského, který si tentokrát vybral prostředí živě vysílaného ranního pořadu, o němž vypráví s obrovskou nadsázkou. Pořad Dobré ráno to nemá jednoduché. Je to ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady. Každý ho zná, ale málokdo na něj soustředěně kouká. Pro několik šťastlivců bývá tento pořad odrazový můstek k další kariéře a pro většinu hrob... Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, rozsvítí se v režijní místnosti studia České televize na druhé straně města červené světýlko a společně s ním se rozzáří i oči ostříleného televizního režiséra Mirka Kurše. Se svou televizní rodinou, vlastní už dávno nemá, každý sudý týden bojuje o přízeň vstávajících diváků, kteří spouštějí své televizní přijímače, aby zahnali ranní chmury. Že rána nejsou vždycky dobrá, to ví Mirek, milovník piva a žen, moc dobře. Přes nepřízeň techniky, lidského faktoru, přírodních i hromadných katastrof chce ale všem těm, kteří to potřebují, společně s moderátorkou Radkou a jejím kolegou Cyrilem pravidelně naživo popřát – Dobré ráno, Brno! (Česká televize)

Lukes15

Zvláštní seriál... Rozhodně se nevyrovná předchozím Prušinovského seriálům (Most!, Čtvrtá hvězda, Trpaslík), ale neřekl bych ani, že by byl nějak extrémně špatný. Možná tady chybí scénář Petra Kolečka, který se na zmíněných seriálech podílel. Další rozdíl je v sympatičnosti postav. V Dobré ráno, Brno! jsem si skoro k žádné postavě nevytvořil "vztah", jako třeba právě v Mostu. Celkově to mělo určitě vzestupnou tendenci, začátek byl slabý, ale poslední 3 díly měly svou kvalitu. Seriál měl dobré chvilky (například Jiří Pavlica v prvním dílu, nebo natáčení StarDance,...), ale taky spoustu slabých, ve kterých jsem já osobně nenašel smysl a důvod proč tam jsou (což samozřejmě můžu být můj problém, nevím :D). Herecky exceluje především Jan Kolařík. Spoiler! : Ten konec si Jan Prušinovský klidně mohl odpustit. Ikdyž ve chvíli kdy Mirek lezl do okna, jsem něco podobného (po zkušenosti s Čočkinem) čekal... Tuto postavu to pozvedlo na pomyslném žebříčku sympatických postav vysoko nad všechny, protože se obětoval pro svůj tým a vlastně to jen potvrzuje, že většina ostatních postav je napsaná (pro mě) dost nesympaticky. ()

schluke

Snaha navázat na Most, bohužel celkově dost průměr, některé postavy působí dost nuceně a místama snaha o humor se zcela míjí z realitou. Ale abych jenom nekřivdil, od páté epizody se na to už aji dalo dívat. ()

carl.oesch

Nádherně nekorektní, ale přitom ani ne vulgární, ani urážlivé. Prušinovský umí, Kolečko mu asi nechybí...co díl, to pecka. Možná by v Praze (nebo Ostravě) na revanš mohli natočit Sado Mama... ()

Matamoroz

Víc mi sedla první polovina navzdory horšímu hodnocení. Postupně se z toho stala příliš velká ,,sonda do rodinných vazeb,,. Celkově lehce nad 70%. ()

pds

Veľké sklamanie po skvelom MOST!e . Skoro nič čomu by som sa zasmial. Buď tu bol humor silne lokálny (človek musí poznať konkrétne osoby), alebo trápny (hemeroidy, zuby...). Ale po zhliadnutí rozhovoru s Martinom Hofmannom už chápem v čom bol problém. V Moste! skoro všetky tie naj hlášky neboli vymyslené autormi, ale čistou improvizáciou Hofmanna - Godlu a spol. A tu ich bohužiaľ nemal kto vymyslieť... Za mňa 35% . ()

Birter

Další docela zdařilá trapnohumorná série z dílny České televize oplývající vynikající chemií mezi postavami (dokonce i Vojtěcha Hrabáka jsem byl schopný tolerovat), svéráznými šibeničními vtipy a jímavou atmosférou. Má však jeden zásadní problém, kterým je ohlušující šustění papírem. Kdykoliv se seriál pokouší vymanit ze svého šablonovitého sitcomového formátu k něčemu víc, třeba k nezávaznosti Čtvrté hvězdy, hloubce Dabing Street nebo bizáru Zkázy Dejvického divadla, vidíme spíše jen porodní bolesti, vyjma např. E6, E5. Především jsem však ocenil, že i širší veřejnost snad konečně spatřila Jana Kolaříka v celé jeho kráse. A Dobré ráno, Brno pro mě zůstane tím, čím je pořad Dobré ráno pro jeho diváky. ()

Crust

Rozjezd (první 3 díly) ještě taková jízda není, ale zhruba v půlce série se to hláškami a situačním humorem dostane někam na úroveň Čtvrté hvězdy a Mostu, takže velká spokojenost. ()

EddieIron

První díl mě nebavil, ale to se mi děje dost často. Pak se to rozjelo neskutečně. A nejhorší je, že mnozí zaměstnanci ČT na twitteru psali, že to přesně takhle je... :-) ()

hony23

Některé díly skvělé, některé nudné. Jako celek je to ale docela zábavná anální sonda do veřejnoprávního rekta, která si dokáže dělat kozy sama ze sebe. Neznámé herecké tváře obstály skvěle, vůbec bych se nebránil druhé řadě. ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 3/10 ... Soundtrack: 2/10 ... Didaktický potenciál: 0/10 ... Celkový dojem: 0/10. Tento televizní projekt se podle mě opravdu nepovedl. ()

Dawe2

Celý seriál je výborný. Ale co je naprosto vynikající je casting. Ty postavy fakt perfektně sedí, paráda. Jsem rád, že něco takového mohlo vzniknout, moc mě to vždy pobavilo. Děkuji ()

rigby

Užíval jsem si to, chvílemi jsem až řval smíchy. Většina situací a hlášek byla skvělých, dohnaných do absurdna. A tento typ humoru mě baví. Jen poslední dva díly a zejména ten poslední už bylo slabota. Jakoby autoři opět neuměli skončit. A proč vůbec končit, vždyť takovýto typ seriálu konec mít nemusí. A nakonec se potvrdilo, druhá série je na světě. Jenže autoři zcela okatě vaří z vody, přešlapují na místě a nic nového nepřinášejí. Pokud jsem první řadu hodnotil 4 body, druhá je maximálně na 2, celkem tedy 3. ()

filip333

Příjemně osvěžující. Tlupa neznámých tváří, které příjemně překvapili. Prušinovský s Holečkem krásně karikují ČT. Kvalita postupně rostla. 70% ()

Kozlowski8

Spousta nadsázky, nekorektnosti a neuctivosti, ale nepřekračující mez nevkusu, trapnosti a laciného humoru. Některé díly slabší, některé lepší, ale celkově docela originální prča z Brna. 65 %. ()

ČR

No ,!!!!miluji ten humor, ale jebnu tam trojku⭐️ , spousta fakt trapných a nudných míst. Hlavní dvojka moderátorů bombastická. Na koksu neutěšená slovena  a pedofilně utěšený chlapec.🤣60% ()

TheKLF

Na začátku jsem byl s hodnocením opatrný, ale pak mě seriál vzal útokem. Skvělá práce Honzo !!! A jak jsem se doslechl bude pokračování a tak sem zvědavý jestli režisér vypadnuvší z okna bude zachráněn a nebo prostě bude nový režisér ;-) Mrzí mě, že odešla kostymérka-vizážistka paní Hloužková :-( Čest její památce! ()

Igy007

Poctivě jsem protrpěla všechny díly až do posledního, protože tu někteří psali, že poslední díl je "nejlepší". No, tak stál za stejný dreck jako všechny předchozí. Jedna hvězda za tu feťačku s iritujícím přízvukem. ()

DvoRSTA

Seriál ukazující, že se i v černé díře dá dobře žít. Po dlouhé době něco srovnatelného s legendární Čtvrtou hvězdou. Děj je chronologický a zábavný. Komparz byl vybrán výborně a nevypadá jak z Ulice. Celou dobu jsem se bavil, jenom konec mi přišel odfláknutý, zřejmě příprava na další sérii. Děj: bomba | Herci: perfekce | Celkově: černá díra ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD