Do Brna přijíždí delegace etické komise z Prahy vyšetřit nedávné podivné události ve vysílání pořadu Dobré ráno. Dorazil dokonce generální ředitel, který má ovšem napilno s výběrem dlaždic do nové koupelny. Nerad by se totiž sprchoval v džungli. Před komisí někdo mluví krátce, někteří ale prozradí víc, než by museli. A tak je kromě výslechu štáb donucen absolvovat i odběr moči, ze kterého má strach hlavně Radka. V dramaturgovi Šmardovi se mísí emoce. Je šťastný z dalšího setkání s Mirkovou dcerou Johanou, na druhou stranu nerozumí jejímu nadšení z jeho chování. Napětí v budově stoupá. Všichni se bojí, že přijdou o místo. Na záchodcích pak dojde k jedné chladnokrevné výměně odebraných vzorků a jednomu žhavému polibku. To vede k tomu, že někdo na dlažbě skutečně skončí, a zároveň také k definitivnímu konci Dobrého rána. (Česká televize)

Dupac

Zakončit v podstatě sitcom příslušnou poslední scénou, to chce rozhodně Koule. Postavičky zformované v předchozích dílech se ve finále mění na charaktery, které se lámou a vypovídají toho o národní povaze víc než zbytek seriálu o té brněnské. ()

Horn

Tak tenhle poslední díl se podle mne nepovedl. Ze seriálu jsem opravdu nadšený a Kolařík a Zlatohlávková byli super. Zakončení na mne působí jak chrstnutí kýble ledové vody přímo do ksichtu. Za mne takový neukončený konec a jen tak trochu doufám, že režisér pád přežije a pojedeme dál. ()

old_school

Perfektní popis inspekce z vyšších kruhů. Lidé z generálního nepřijeli pomáhat řešit situaci. Inspektoři potřebuji krev. Krmí se štrůdlem a neodejdou, dokud se nedočkají požadované krve. Úžasná analogie o zmaru z mocných. ()

kreyson13

Tenhle díl se teda hodně nepoved a hodnotit ho nebudu. Radši jsem se na něj neměl dívat... Rada pro někoho, kdo se teprve chystá na zkouknutí, tak to ukončete 7. dílem.  Poslední díl není ani vtipnej ani poučnej, je divnej a zbytečnej. ()