Alelujá

V této adaptaci hry Alana Bennetta z roku 2018 o geriatrické nemocnici, která se potýká s problémy, hrají Judi Dench a Derek Jacobi Ambrose a Mary, pacienty, kteří čelí hrozivé sestře Gilpin (Jennifer Saunders) v komunitním zařízení v Yorkshiru. Ústavu hrozí, že bude uzavřen úředníky z Whitehallu, kteří ho chtějí nahradit nablýskanými „centry excelence“. (mac000)

kolemjdouc

Vidíme do jakých barev zahalili název filmu a účast Toweye nám naznačí o co asi tak zhruba půjde.A začíná mě iritovat že mého oblíbence Toweye , i když je ve skutečnosti gay ,obsazují stále do rolí kde vystupuje jako gay....,umí zahrát i jiné role.Na to ,aby ho zaškatulkovali, toho umí víc! Jinak myslím,že popsání života v zařízení pro seniory a i následný zločin na starém člověku je na zvracení.Nikdo neví dne a hodiny kdy se tam octne. ()

KaterinaSkop

Feelgood drama z důchoďáku, které ale není nijak převratné. Dost vtípků co jenom angličan pochopí, tak jsem se v tom občas trochu ztrácela. ()

• Natáčení začalo koncem října 2021 a skončilo o pět týdnů později. (Johnny.ARN)
  • Bally Gill (doktor Valentin) řekl, že v dětství jeho rodiče chtěli, aby se stal lékařem. V tomto filmu jim tedy toto jejich přání splnil. (Johnny.ARN)