Starci

• Nemecko Old People (viac)

Matka se dvěma dětmi se vrátí domů na sestřinu svatbu. Pak tam ale začnou starci hlava nehlava vraždit a rodinná událost se rychle změní na boj o holý život. (Netflix)

BOURQUE

Zaujímavá koncepcia, kde starší ľudia predstavujú akúsi „zombie nation“. Samozrejme, film chce spíš upozorniť na iné veci, ale to sa mu príliš nedarí. Má to však pomerne dobre vytvorenú atmosféru a solídne zvládnuté scény. Záver nie príliš optimistický a tvorcovia nemali strach „vyradiť“ kľúčovejších postáv. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

TheEvilTwin odpad!

Výjevy oplzlých a nechutných starců jsou překvapivě dobré, místy i nechutné a stejně tak jejich casting je na jedničku, ale celý zbytek je prostě velký špatný. Příběh i hlavní postavy jsou katastrofa a hledat zde hlubší scénář by byla chyba. Samotný nápad staříků, kterým mrdne z toho, že se za nima rodinky do domova důchodců pár let nezastavily jen proto, aby se v závěru obměkčili nad jakýmsi "kouzlem rodinného pouta" je totálně ujetý, vlastně stejně tak jako samotný film jako celek. Závěrečnou třešničkou je už jen ten tragický český dabing na netflixu a ještě horší němčina v originále. Dlouho jsem se tak nebavil nad tím, jak stupidní film může být. ()

Faustka

Užila jsem si to i jako horor, ale dostala jsem i vážné téma k zamyšlení. Poslední záchvěv umírajících těl, nebo nový začátek? Stáří má právo na důstojný závěr života a lásku bližních, nejsou to jen bezcenné nádoby, které je třeba vyhodit, když už ze sebe vydaly vše. Němci se pojmenovat problém nebojí. A jenom se mi to zdálo, nebo se opravdu z domova důchodců ozval krvelačný výkřik: „Tak, Fialo, a máš to spočítaný! Jdem si pro tebe…“ ()

Kienast

Nápad to byl jistě dobrý, výsledek není dobrý. Zhruba hodinu to vypadá nadějně ( návštěva u dědy v důchoďáku je vyloženě povedená),kamera je zajímavá, ale pak je tam "nekonečná" scéna přetahování u dveří, kde zní jen smyčce a vše co následuje poté je odbyté a bez nápadu. O nějakém závěru tu není ani řeč. Od režiséra Urban Explorer jsem čekal lepší film. 4/10 ()

Hanys_

V horrových scénách to je dokonalé. Už jen ten první přijezd rodiny do domova důchodců má atmosféru jako kráva a pak se v těch "děsivých" scénách vůbec nepolevuje. Jenže ten sociální poddtext je takový nedomyšlený (prostě se tu nahradili zombíci za důchodce), a i celý ten "milostný trojúhelník" byl dost přitažený za vlasy. Jinak Noack a Fetscher by klidně mohli dostat příští díl nějaké klasické US vyvražďovačky. Tady dříme šílený talent, o kterém si tuzemsko může nechat jenom zdát. 6.5/10 ()

• V ranej verzii scenára sa mal film odohrávať na Sylte. Krátko pred plánovaným začiatkom natáčania v Nemecku sa tím musel z finančných dôvodov presunúť na miesta v Poľsku (Krakov, Strzebielino a Paraszyno). (Arsenal83)
  • Kaštieľ zobrazený vo filme sa nachádza v Paraszyne v Pomoranskom vojvodstve. Natáčalo sa tam v lete 2021. (Arsenal83)
  • Film byl natočen výhradně v Polsku. Ella (Melika Foroutan) jede v autě s dětmi po silnici podél železnice na poloostrově Hel. (ČSFD)