Sympathy for the Devil

Řidič (Joel Kinnaman) během klidné noci zamíří autem do nemocnice za svou ženou, která bude už zanedlouho rodit, ale v garáži mu do auta nastoupí jedno nepříjemné překvapení. Poté, co je muž nucen vozit tajemného pasažéra se zbraní v ruce (Nicolas Cage), ocitá se ve vysoké hře na kočku a myš, kde je jasné, že není vše tak, jak se zdá. (HanzoBureshi)

Dejvecd

Nicolas Cage ako sociopatický vrah donúti Joela Kinnamana ho prevážať autom po okolí Las Vegas, zatiaľ čo jeho (Joelova) manželka leží v nemocnici pripravená porodiť ich budúce dieťa. // Takto na papieri to znie docela lákavo a keď k tomu pripočítam aj fakt, že Nicolas Cage v poslednej dobe robí tie najzaujímavejšie filmy v Hollywoode (ani zďaleka nie najlepšie, ale najzaujímavejšie), tak to znie ešte trochu lákavejšie. No a vo výsledku sa jedná o... zaujímavý film. Vizuálne to niekedy vyzerá fakt pekne a niekedy zasa, ako keby to niekto natáčal na IPhone. Nicolas Cage ako tajomný pasažier so zbraňou v ruke je presne ten šialený Nicolas Cage, ako ho máme radi. Hovorte si na jeho herectvo, čo chcete, ale musíte uznať, že minimálne v tomto filme pôsobí jeho charakter dosť autenticky. Do toho tu je ešte pár dobrých scén (Cage volá s tehotnou manželkou, Cage miery zbraň na mladú čašníčku vo večierke, Joel ubezpečuje svojho syna, že všetko bude v poriadku) a celý námet, ktorý určite pôsobí zaujímavo. Bohužiaľ, ako to už často býva, dobrý námet neznamená nič, pokiaľ samotný film stojí za *****. No a to sa z časti vyplní aj tu. Počas celého filmu som si hovoril: "toto by išlo spraviť aj o dosť lepšie", pretože áno, skoro celý celučičký film, by išiel spraviť o dosť, ale o dosť lepšie. Nehovorím ani o tom, že 90 min. je extrémne veľa na to koľko málo sa toho vo finálnom produkte nachádza a na nude mi ani neuberal, fakt, že celý veľký "plot twist" je vidieť na míľu ďaleko, aj ľuďmi, ktorí filmy moc nepozerajú. Do toho pripočítam ešte fakt, že hl. hrdinovia nie sú zrovna dvakrát sympatický a niektoré momenty vo filme proste pôsobia divne. // Voile á. To je Sympathy for the Devil, ktorý určite má pár vecí, ktoré teoreticky môžu na diváka zapôsobiť, ale ako celok sa jedná o zdĺhavú zívačku, ktorú veľmi, ale veľmi rýchlo zabudnete. Ja som si však aspoň z časti užil šialeného Nicka Cagea. 4/10 ()

Mamlas

Dva obličejové jedou hodinu v autě a kecají nesmysly. Pak v tom pokračují v restauraci a pak zas jedou autem. Taky se trochu pobijou. Zkráceně - konstantní nuda jako svině. Nebýt tam Cage, tak je to odpad za 0%. (15%) ()

HanzoBureshi

Dle různých informací a obsahů bylo hned jasné, že tohle bude béčkový random film s Nickym. A v podstatě to tak je. Půl hodiny jsem slyšel otázky typu Co jste zač? Co chcete? Proč to děláte? Poté nějaká menší potyčka + do toho všeho zasahoval hloupý scénář a často hloupé dialogy. Nick v některých scénách přehrával, ale já se tím bavil. A co se týče konce, tak ten mi přišel z filmu asi nejlepší. Nečekal jsem, že tam bude i nějaký cliffhanger, takže aspoň něco pozitivního. Mé hodnocení: 4/10 ()

DonBraso

Čekal jsem nějaký průser, ale musím říct, že jsem se do téhle road movie slušně naladil. Je jasné, že všechno natáhne diváka na hlavní duo. Popravdě tahle kombinace s docela skvělou pointou mě dostala dobře do sedel. Je jasné, že scénář hapruje, někdy i dialogy, které nikam nevedou a jsou hrozně na sílu. Opět se tu uměle natahuje čas k přejezdu, ale Nicolas Cage jako magor skvělej a když Vám prostě zavraždí rodinu, tak tohle prostě musí stačit. Joel si odehraje svoje a ani jsem nepociťoval, že je tam navíc.  Ve výsledku ta chladnost a rozvaha ač v určité pasáži nezapadá do příběhu je ok. Cage prostě střílí skoro na všechno a restaurace je rozhodně skvělá, kdy si chcete dát čedar. Pak tu jsou sice ty fail momenty jako molotův koktejl, policie a všichni okolo jen někde v dálce...Film si zbytečně ubližuje, ale tenhle film chce utáhnout na mále a to jen dialogama a dvojící, což je někdy škoda. Neony svítí, kamera nic moc nepředvede, přesto díky finálku přitlačím i já pod kotlem. 65% ()

xxmurphyxx

Vidieť, že si to Cage užíval a pre takéto role sa narodil. Mimo to ale film nemá moc čo ponúknuť. Tempo je pomalšie a snaha o občasné vygradovanie pridaním nejakej vyhrotenejšej scény ho akurát tak rozbíja svojou zbytočnosťou alebo nezmyselnosťou. Na jednej strane chápem, prečo ma Cageova postava všetko u prdele, ale aj tak chovať sa ako hentaký výmet, tak ako nájomný vrah by si nezarobil ani na slanú vodu. ()

gpx

Vlastně se tam jen vedou řeči a nic kulervouciho se v prvních 25 minutách neděje. Vzhledem k pravidlu - pokud vás film nezaujme během prvních 10 minut, vypněte ho - jsem tomu dal o 15 minut svého života víc než jsem měl. ()

vinducha

Ty záběry v autě jsou zřejmě převzaté z 30. let od tehdejších režiserů , kteří si asi mysleli , že tohle přeskakování mezi detaily obličejů jednotlivých protagonistů film udělá zajímavějším a akčnějším.  Tak s tím bych víceméně spíš nesouhlasil , ale zase koukat na oba najednou  , jak tam tlachají o ničem , by asi taky filmu moc neprospělo. Zklamaný člověk na konci není , ale vzít to do ruky někdo známější , asi by to dopadlo o dost líp. ()

Carlito1

Náhodou fajn průměrnej film. Bere si to nápady z Duelu a Dějin Násilí a nějak je pojí dohromady. Cage jede bomby a Kinnaman byl příjemné překvapení. 55% ()