Škola je naše

• Francúzsko L'École est à nous

Virginie je nová učitelka matematiky na střední škole. Když se všichni její kolegové rozhodnou stávkovat, nabídne se, že zůstane a postará se o studenty. Virginie má jednoduchou, ale inovativní metodu - chce dát studentům absolutní volnost. (HBO Max)

BOURQUE

Celkom slušne zrealizovaný Francúzky film, kde tag „komédia“ sa dá použiť len miestami. Niektoré časti príbehu (filmu) však berte s dostatočnou rezervou. Slušný výkon od Sarah Suco. Nečakajte film typu Fack ju Göhte. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

EvilPhoEniX

Těšil jsem se na bláznivou french comedy z prostředí školství ve stylu Fakjů Pane Učiteli nebo jako Učitelé na Zakázku, to se bohužel nekoná, jelikož prvky komedie tu jsou jen okrajově, ale za to musím říct, že jde o originální film, který má dobré herce, emoce i zajímavé poselství. Do školy nastoupí nová učitelka matematiky a hned na to začnou učitelé stávkovat, rozhodne se že dobrovolně bude učit žáky, kteří budou chtít přijít do školy, ovšem háček je v tom, že žáci si můžou dělat, co se jim zachce, mají tedy absolutní volnost. Tady se opravdu dalo vymyslet spousta šílených a komických situací, takže je škoda, že je film spíš v žánru drama, jelikož se soustředí spíše na žácké talenty. Bavilo mě to, Sarah Cuco hraje učitelku příjemně a ve finále je to i hezky emotivní. Příjemný malý film. 6/10. ()