Válka o dědictví

• Veľká Británia The Estate

Dvě sestry, Macey a Savanna, které provozují krachující kavárnu, usilují o dědictví po své tetě, ale musí soupeřit s ostatními příbuznými. (HBO Max)

Necrotongue

Mám vcelku rád komedie, v nichž se příbuzenstvo schází u smrtelné postele nebo přímo na pohřbu, protože černý humor patří k mým humorům nejoblíbenějším (a taky to jasně dokazuje, že nejsem rasista), jenže v tomto případě jsem byl dost zklamaný. Komedie by mě měla v každém případě bavit, ideálně rozesmát, a to se tomuto počinu příliš nedařilo; cítil jsem se při sledování poněkud ospale, a když jsem zrovna neodháněl Morfea, toulaly se mé myšlenky často úplně jinde. Herecké obsazení za to zjevně nemohlo, slabinou filmu byl spíše scénář, který představil očekávanou, ale zajímavou zápletku, slušně nastartoval děj, ale pak mu nějak došla šťáva a celá tato záležitost se pohybovala kupředu vlastně jen setrvačností. Netvrdím, že jsem se občas nepousmál, ale k zábavě, jakou jsem si představoval to mělo přece jen daleko. / Poučení: Dáváš-li si sraz před bankou, vybírej si pouze takovou, se kterou máš vážné problémy. ()

Lacike

Dosť to pripomína komédiu Greedy s M.J.Foxom. Zase tu máme rodinku zmrdov, ktorá sa ako supy zlietla utešiť umierajúcu bohatú príbuznú, aby sa dostali do jej závetu. Samozrejme to dopadne tak, že každý z tých parchantov dostane to, čo si naozaj zaslúži. Film v ktorom nie je komu fandiť, ale tentoraz mi to nevadilo. Bavil som sa nad chamtivosťou a hlúposťou celej tej rodinky, ktorá vymýšľala jeden infantilný nápad za druhým ako sa votrieť do priazne umierajúcej. Parkrát som sa zasmial aj nahlas. Viackrát to bolo trápne, ale celkovo to stálo za jedno pozretie. 6/10. ()

veverysiak

Chlapi si na nálepku napísali komédia, na konci som ale zistil, že som sa ani raz normálne nezarehotal, čo bude bezosporu u takýchto žánrov nezanedbateľný problém, určite väčší ako plagiátorstvo pri skladaní kostry príbehu, alebo bezradná nenápaditosť zápletiek, alebo mdlé aktérske výkony, takže 20%. ()

blackJag

"VYTŘÍSKÁME PRAŠULE Z STARÝ CHORÝ ŠKATULE." Ale jo, celkem jsem se zasmál :) Je to neurvalé, nezatížené falešnou morálkou nebo korektností, obsazení je myslím perfektní (sem se to samozřejmě hodí, je ale velmi smutné, jak použitě Kathleen Turnerová vypadá), Duchovny a Farisová v pohodě, Colletteová dokonce výborná (tradičně). Závěr se dal tušit, tady mohli být tvůrci originálnější, přesto nedávám to snímku k tíži :) 70% ()

oveckaoa

2 sestry mají kavárnu co má finanční problémy banka jim nechce dat půjčku a hrozí jim, že o ni přijdou tak se snaží přijít k penězům. Do toho zjistí, že jejich teta umírá a chtějí její peníze tak tam přijdou akorát ona tam má ještě další sestru s manželem a jednoho bratra co ty peníze chtějí taky . Je to spíše průměrná komedie ,ale má to některé vtipy , kterou mě vyloženě pobavily například ten s tím pérem to vyloženě rozesmálo i mě a to se mě u komedií často už nestává i ta návštěva v domově pro sexuální delikventy je vtipná. 60 procent ()