Válka o dědictví

• Veľká Británia The Estate

Dvě sestry, Macey a Savanna, které provozují krachující kavárnu, usilují o dědictví po své tetě, ale musí soupeřit s ostatními příbuznými. (HBO Max)

orangee

Penězuchtivé příbuzenstvo se schází do domu bohaté tetinky, jež pomalu umírá. Překonávají se navzájem, jak se tetince zalíbit, od vaření, přes pochlebování, masáže chodidel, výměny sáčku s močí až po poslední rande se sexem. Jenže všechno to nakonec dopadne úplně jinak a dědictví nikomu finanční problémy ani nevyřeší, nebo ..?  Odpočinková oddechovka, která naštve i pobaví, jen si ji nebrat nijak osobně. ()

silentname

Britský čierny humor asi vo svojom najlepšom. "The Estate" podľa mňa skutočne funguje. Až ma to poriadne prekvapilo. Aby som vysvetlil, tak nie som veľkým fanúšikom filmov, ktoré nám prinesú obrovské množstvo nesympatických postáv na jedno miesto a máme ich sledovať a z nejakého dôvodu im fandiť. Neznášal som to vo filmoch ako "Duplexalebo "Kobry A Užovkya tak nejako som dúfal, že toto nebude jeden z tých filmov. Našťastie, tento film vie s takýmito postavami pracovať a najmä postava Macey (v podaní Toni Colette) mi reálne nesympatickou nepríde. Je pravda, že sa tiež nechá zatiahnuť do týchto machinácií, no mal som pocit, že sa aspoň snažila mať svoje hranice, ktoré nechcela prekročiť, len bola potom zmanipulovaná ostatnými postavami klasickými argumentami, ako je to treba urobiť pre väčšie blaho. Každopádne je treba povedať, že aj keď sú tieto postavy vo väčšine prípadov neskutočne nesympatické, tak minimálne sa všetkým dostane zaslúženej "odmeny". Toto film zvláda dobre. Záver je vďaka tomu skutočne poriadna komédia, kde som musel zatlieskať. A je fajn, že všetci reálne na konci aj zhodnotili, že vlastne boli len obrovskí hajzli. Každopádne ešte vyzdvihnem komediálny talent Anny Faris, ktorá dáva do tohto filmu asi svoje úplné maximum. A jej veta: "Let´s get rich from a dying old bitch" ma skutočne rozosmiala. Takže čo viac dodať? Komédia, ktorá ma prekvapila a bavila. Hodnotenie: B ()

veverysiak

Chlapi si na nálepku napísali komédia, na konci som ale zistil, že som sa ani raz normálne nezarehotal, čo bude bezosporu u takýchto žánrov nezanedbateľný problém, určite väčší ako plagiátorstvo pri skladaní kostry príbehu, alebo bezradná nenápaditosť zápletiek, alebo mdlé aktérske výkony, takže 20%. ()

oveckaoa

2 sestry mají kavárnu co má finanční problémy banka jim nechce dat půjčku a hrozí jim, že o ni přijdou tak se snaží přijít k penězům. Do toho zjistí, že jejich teta umírá a chtějí její peníze tak tam přijdou akorát ona tam má ještě další sestru s manželem a jednoho bratra co ty peníze chtějí taky . Je to spíše průměrná komedie ,ale má to některé vtipy , kterou mě vyloženě pobavily například ten s tím pérem to vyloženě rozesmálo i mě a to se mě u komedií často už nestává i ta návštěva v domově pro sexuální delikventy je vtipná. 60 procent ()

Lacike

Dosť to pripomína komédiu Greedy s M.J.Foxom. Zase tu máme rodinku zmrdov, ktorá sa ako supy zlietla utešiť umierajúcu bohatú príbuznú, aby sa dostali do jej závetu. Samozrejme to dopadne tak, že každý z tých parchantov dostane to, čo si naozaj zaslúži. Film v ktorom nie je komu fandiť, ale tentoraz mi to nevadilo. Bavil som sa nad chamtivosťou a hlúposťou celej tej rodinky, ktorá vymýšľala jeden infantilný nápad za druhým ako sa votrieť do priazne umierajúcej. Parkrát som sa zasmial aj nahlas. Viackrát to bolo trápne, ale celkovo to stálo za jedno pozretie. 6/10. ()