Nuclear Now

• USA Nuclear

PeteBuck

Je pekné, že je cieľom dostať sa na to, aby sme produkovali čo najmenšie množstvo CO2, ale ako bolo povedané, to by muselo byť fakt všetko na elektriku, ktorá ešte k tomu ide z odvetvia, ktoré to CO2 neprodukuje. A duplom, keď to znamená, že sa bude musieť produkcia elektriny zdvojnásobiť a možno až zo štvornásobiť a my absolútne netušíme, odkiaľ to sakra zoberieme. To zasa urobili súdruhovia z NDR niekde chybu, lebo je pekné mať plán, ale nevedieť, ako ten plán splníme. Aktuálna téma, podaná zaujímavo, aj keď dúfam, že skôr sa príde s novým druhom produkcie energie, napr. fúzia a podobne. Nukleárna energia je zaujímavá, ale je tu práve ľudský faktor, ktorý z toho robí dosť problém. Viem to, pri jednej takej atómovej opache bývam a nie som z toho nadšený. Ale je to veľmi zaujímavý dokument. ()

• Dokument zkoumá možnosti řešení změny klimatu přechodem od fosilních paliv k jaderné energii. (sator)