Hříchy naší matky

• USA Sins of Our Mother
USA, 2022, 2 h 21 min (Minutáž: 40–51 min)

Děti Lori Vallowové zmizí a při pátrání vyjde najevo série podezřelých úmrtí a vražda. Policie se zaměří i na jejího manžela, který spolu s ní očekává brzký konec světa. (Netflix)

Gigulina

Z pocatku pomalejsi tempo a rikala jsem si, co se z tohohle jen vyklube? No a pak bum, posledni dil jsem sledovala se zatajenym dechem.. ja vzdycky byla ateista, tohle me jen utvrzuje v tom, ze kdo je takovyhle panbickar, tak to nema v lebede v poradku.. hnus velebnosti.. kazdopadne konec ve me vyvolal nemale emoce.. ()

Najt

Povedený true crime story dokument o šílené matce a člověku, který si myslel, že je posel boží. Oba dva jsou však jen magoři, kteří si nejspíše odnesou co si zaslouží. První díl je spíše o seznámení s postavami, druhý rekonstruuje události, které se staly a třetí to pak završí finálním rozuzlením, které je velmi temné. ()

janmatys

Jedním slovem tragédie, spousta rozostřených záběrů, tuny keců úplně o ničem a vymývání mozků pomocí náboženství. Viděl jsem první díl - tedy viděl, spíše slyšel, dělal jsem u toho hromadu prací - a nedalo se to vydržet. Navíc v prvním záběru matky Lory si nejste jisti, jestli nejde o horor, protože něco tak děsivého jsem v životě neviděl. Možná by se to dalo přežít, kdyby to byl 80min film, a dělal jej někdo, kdo umí své řemeslo, ale toto je filmařská katastrofa. Tohle znovu už opravdu ne, protože Ti Američani jsou vážně "jiní". ()

Djoker

Není nic smutnějšího, než když se na vraždě dětí podílí jejich vlastní matka, a jelikož jsme v USA, tak příčinou je skoro jako vždy náboženský fanatismus. Hromadění mrtvol kolem jedné poblázněné sektářské dvojice si svůj dokument jistě zasloužilo, protože jde bez debat o velkou šílenost. Na rozlehlém poli true crime ovšem existují lepší exempláře. Tady je totiž od začátku jasné, kdo, koho a proč. ()

YumiOkami

všude samej ježíš, ďábel, pak nějaká týpka, "která vidí do budoucnosti" (hele já jsem taky 2x málem umřela, ale nic teda nevidim).... náboženství je nebezpečná věc. všichni věří na věci, který ani neexistujou a potom kvůli tomu vraždí. místo tohodle dokumentu doporučuju video od "krimi příběhy" na youtube. je rozhodně lepší, než tenhle mess. tady máte odkaz boys. ()