The Ghosts of Monday

• Kanada The Ghosts of Monday

Film The Ghosts of Monday vypráví mrazivý příběh skupiny amerických filmařů, kteří se vydávají na Kypr, aby zde natočili dokumentární film v tragicky proslulém hotelu Gula – kdysi oblíbeném letovisku, kde za záhadných okolností zemřelo více než 100 lidí. To, co začíná jako další den v kanceláři, se nakonec změní v děsivou cestu do neznáma. (JasonCZ)

Astaroth12

Od Cyprusu si ani nepamätám, že by som niekedy nejaký horor videl a tak som čakal, že to nedopadne nejak slávne a moje predpovede sa splnili. Film sa dlho rozbieha a vyznať sa v postavách je problém a hlavne, že i po hereckej stránke to bolo nevýrazne a často i mdlé. Potom asi po polke filmu sa to konečne aj rozbehlo, ale aj tak som z toho nic nemal, lebo v tomto spojení to bolo zas neskutočne chaotické a zmätené. Rýchlo som si uvedomil, že sa nejedna a aj nikdy nejednalo o duchoch, ale, že ide o niečo jednoduchšie a zas som sa nemýlil. Bodycount nie je vysoký a nevyznačuje sa ani gore efektnosťou a cele je to zabalené do takej amatérskej formy. Ale keď pozerám film, tak chcem aj vedieť nejaké odpovede a moc som sa ich nedočkal i keď niečo tu bolo naznačené, ale určite to bolo neúplné. Keby sa zapracovalo na scenári a kamerovo by to bolo tiež zručnejšie, tak by film mohol byt aspoň priemerný, takto mu viac ako slabé 2* dať nemôžem a popravde ani nechcem. ()

Adramelech

Žádný kyperský horor jsem snad ještě neviděl, takže shlédnout tento film jsem prostě musel. Děj se bohužel dost vleče, v první polovině filmu se prakticky nic neděje, ale je tam jedna dobrá hláška: „Jsi moc hezká. Díky těm kruhům pod očima vypadáš jako panda.“ Předností druhé poloviny je to, že je tam k vidění jedna pěkná holka ve sprše. Bohužel ji za chvíli někdo zakuchne nožem ve výtahu, což mi přišlo jako fakt škoda, zvláště když byla čerstvě vykoupaná. Každopádně je to však první náznak hororu. Pak se děj přece jen trochu rozběhne, a to doslova, protože tam běhají dvě ženské s baterkami a ječí; posléze se dočkáme i nějakého dalšího gore. Pointu (ten film má opravdu pointu!) zde prozrazovat nechci. Celkově dost nuda, ale že by se mi z toho chtělo hnusem zvracet jako z většiny produktů současné české kinematografie, tak to nechtělo. ()

oveckaoa odpad!

Filmaři koupí v Kypru prokletý hotel Gulu nebo nějak tak kde umřelo v minulosti moc lidí a chtějí tam natáčet duchařský seriál. Ženská je divná a kdysi tam žila a má vidiny a bere na to jakýsi odvar ze sraček co jí ty vidiny ještě zhoršují  a personál hotelu je divný. Zhruba 30 minut před koncem  máme jednu vraždu ve výtahu co za něco stojí pak personál hotelu nahání ty ostatní a chce je zabít za vším vězí jakýsi kult co krmí nějakého boha , aby nebyl konec světa mezi něma se tam i plazí jakási  mutantní ženská s ocasem . Na konec přežije jen jeden chlap vyvede tu divnou ženskou a zjistí , že je taky z toho kultu a nastane konec světa. 10 procent za gore a tu scénu v výtahu. ()

Morholt

Filmařský  štáb lovců duchů tentokráte v kyperském hotelu s ponurou minulostí. Navíc režisérova manželka tu kdysi byla a má pochopitelně trauma. Blbě natočené, blbě zahrané a strašně nudné. Na to, že má film prakticky jen hodinu a čtvrt, se tu téměř nic neděje. Jediné plus vidím v pointě, která je celkem překvapivá. A blbá. 10% ()