Moscow Mission

• Čína 93 Guo ji lie che da jie an: Mo si ke xing dong (viac)

EvilPhoEniX

Nebylo to špatný, ale čekal jsem víc. Herman Yau občas umí překvapit a finální akční nálož po 4 hvězdě pomrkává, ale nedostane ji. Příběh sleduje skupinu detektivů, kteří pátraji po gangu, který vykrádá vlaky. Potěší čínská hvězda Andy Lau, vizuálně je to v pohodě, akce tu není moc, jsou tu spíš takové naháněčky ( nějaký fight nečekat), ale závěrečná přestřelka ve skladu měla slušné epické měřítko, ta mě fakt překvapila, ale ten zbytek mě tolik nevzrušoval. Nuda to není, ale nic, na co bych vzpomínal. 6/10. ()

Maysha

Kvalitní akční film, kterému akce rozhodně nechybí. Jen se na film budu muset asi podívat znovu, přišel mi takový urychlený. ()

Vavča

Vlaky pendlující mezi Pekingem a Moskvou byly v roce 1993 častým cílem zlodějských gangů z pevniny. Čínští a ruští policisté spojí síly, aby jejich řádění zabránili. Je asi zbytečné říkat, že hongkongský veterán a žánrový všeuměl Herman Yau natočil vynikající krimi s elitními herci. Vlivy hongkongského pojetí akčního žánru, krimi thrilleru jsou jasně patrné. Včetně mýtizace minulosti (v 80. a 90. letech bylo všechno možné), pomrkávání k heroic bloodshed. Tohle zdařilé retro však narušují čínská cenzurní pravidla, kdy všichni víme, jak postavy musí dopadnout. Project Gutenberg zůstává nepřekonán. Přesto hodné vidění.  Sledováno někdy v prosinci 2023 ()

LangiJ

Nebýt začátku šla bych s hodnocením asi výš, ale takhle průměr. Začátek mi přišel lehce zmatený, trochu jsem se ztrácela v tom, kdo s kým, co a proč. Možná to bylo způsobený i EN hardsubem, který rychle mizel a místy se nedal dobře přečíst. Jakmile jsem si stáhla soft title a zorientovala se, děj začal svižně odsýpat, proložený sem tam nějakou akcičkou. Potěšil Andy a pěkná hudba. ()