Stalker

Mladá herečka Rose Hepburn se po natáčecím dni vrací do děsivě prázdného hotelu a ocitá se zavěšená ve dvanáctém patře starého nákladního výtahu, uvězněná nebezpečně vysoko s nechtěným společníkem. Bez telefonního signálu, když se blíží bouře, a bez jiné možnosti, jak se dostat k hotelovému personálu, napětí eskaluje a podezření stoupá, když Rose zjistí, že totožnost tajemného muže je Daniel Reed (Stuart Brennan), kameraman, který je jí zdánlivě posedlý. (FunDinDung)

kingik

Nuda zaseklá ve výtahu. Béčková herečka z hororových filmů uvázne s kameramanem ve výtahové kabině hotelu. Navzájem se neznají a zavedou spolu řeč. A ta konverzace je nekonečná. Režisér se vůbec o nic dramatického nepokusí. Potenciální agresor vypadá příslušně divně a potenciální oběť je nesympatická dívka, kterou si nelze oblíbit. Ti dva mezi sebou pořád plkají a k ničemu se nemají. Film nemá napětí ani gradaci a už v polovině začne nudit. Pak se náhle dostaneme do bodu, kdy by se mohlo něco začít dít, takže dojde k nečekanému vyústění, které je na filmu tím lepším. Role oběti a útočníka se nenadále obrátí. V tu chvíli by se finální část mohla rozjet v napínavou fázi jinak nudného filmu. A ono se toho moc nezmění. Původně domnělý útočník dostane za vyučenou sterilním způsobem. Žádná velká brutalita se nekoná, napětí se ani na chvíli nedostavilo. Steve Johnson natočil slabý film, Bez výrazných thrillerových momentů, s absencí napětí a Stuart Brennan se Sophie Skelton v hlavních rolích moc nezaujali. Výsledkem je zdlouhavý thriller, který uspí diváka. 2/10 ()

Miseet odpad!

A máme tu další Velkou Británii, pokaždé mi přeběhne mráz po zádech. U tohoto filmu jsem měla pocit, že jsem uvízla v nějaké časové smyčce. Koukat se hodinu a půl na výtah, kde uvízla ženská s chlapem, kteří mluví jen o nějakých, pro děj naprosto zbytečných, hovadinkách. Ani jsem se nedokázala rozhodnout, který z těch dvou mně, jako herec, vadí víc. ()

JASON_X

Každý stalker je pošuk, jasná věc (snad kromě Stalkera od Strugackých, ze kterého pak ovšem udělal pošuka Tarkovskij). A tenhle náš stalker musí být pošuk dvojnásob, protože stalkovat tak nesympatickou, nehezkou ba odpudivou fuchtli, jakou je hlavní hérečka, by mohl fakt jenom totální mimoň a úchyl. Ale je ten brýlatý zakřiknutý ňouma opravdu stalker, nebo je všechno ještě trochu jinak? Tak to se milí diváci dozvíte skoro až na konci, rejža vás totiž bude natahovat jako žvejkačku. A pokud to nevzdáte (někomu by se totiž komorní konverzačka ze zaseknutého výtahu mohla jevit málo přitažlivou formou thrilleru), budete odměněni zajímavým rozuzlením. Jen škoda té protivné pipiny v hlavní roli, protože scénář je nadmíru povedený a stalker je výborně zahraný i skvěle obsazený typově vhodným maníkem. ()

oveckaoa

Konverzačka o herečce co uvízne ve výtahu s kameramanem. Tak si vykecávají o tom jaké mají životy jaké se jim líbí filmy a o nějaké herečce co se kdysi ztratila , aby se tam něco dělo občas ten výtah sjede dole občas tam spadne sklo a občas zhasne světlo. Tak se to to táhne až ke konci kde  máme zvrat kdo je kdo a kdo co udělal. Ten zvrat je zajímavý navíc tu máme jednoho uříznutého ptáka , ale je toho málo  40 procent ()