Ekvádor, země dřímajících obrů

(TV film)
  • Francúzsko Équateur, au pays des géants endormis (viac)
všetky plagáty
Francúzsko, 2018, 90 min (Alternatívna 49 min)

Réžia:

Laurence Fleury

Rovníková země podporující harmonii mezi člověkem a přírodou a respektující život více než dvaceti různých etnických skupin... Ekvádor je sice jedním z nejmenších států Latinské Ameriky, ale zároveň je zemí plnou kontrastů. Z horských řetězců, z náhorních plošin, z pobřeží s tyrkysově modrými vodami i z amazonských deštných pralesů se skládá jedinečná přírodní mozaika. Horský pás And se sopečnými vrcholy prochází od severu na jih, a tyčí se do více než šest tisíc metrů nad mořem. Indiáni, Evropané i potomci afrických otroků se nezříkají starých obyčejů, rituálů, ani řemesel. Ekvádorcům, ať žijí na planinách nebo v horách, leží na srdci hlavně ochrana přírody. Je to tamní životní filozofie. (Česká televize)

sportovec

Francouzský dokumentární film je dobře promyšlen a výstižně zachycuje hlavní krajinné typy tohoto opravdu nikoliv tuctového státu. Je možné zblízka vidět jeho původní obyvatele a zajímavé jsou i průhledy do tradičních technologií, které jsou páteří ekvádorské sice skromné, ale přece jen patrné přijatelné životní úrovně. Bez modernizace se ovšem tato země neobejde. To je jasné. ()

Marze

Obrazove pekne s dramatickymi krajinami. Nevedel jsem ,ze Ekvadorska vlada od roku 2010 nekacela deset let Amazonii za prislib nahrady usleho zisku od OSN a nyni pralesy opet devastuje. Myslim,ze to ma nase planeta spocitane,ale cestu horskou drahou do pekla si rozsoulozene, exponencialne se mnozici lidstvo hedonisticky uzije. ()