Dobrou noc, mami

• USA Goodnight Mommy

Dvojčata přijíždí do venkovského domu své matky. Tvrdí jim, že absolvovala plastickou operaci obličeje, a její tvář je proto zahalená v obvazech. Čím podivnější a nevyzpytatelnější je její chování, tím víc se chlapců zmocňuje děsivá obava, že žena skrytá pod obvazy vůbec není jejich matka. (Prime Video)

Acinore

Jelikož jsem před tímto filmem viděla film The Twin, bylo mi hned jasné, jak to je. A vlastně to byly tak podobné filmy, až to hezký není. I ten konec. To snad točili souběžně dvojčata, ne? V každém druhém filmu je teď psychopomatenec, který vidí mrtvé lidi.. ()

Feacher

A musím říct, že oproti verzi 2014 se mi tahle možná líbila více. Jsem samozřejmě ovlivněn tím, že tu předešlou jsem viděl asi k 2 hodiny dříve, takže jsem přesně věděl, co mám ve filmu hledat. Nicméně přišlo mi to lépe zpracované, tak jako kompletněji a smysluplněji než verze 2014. Není to nic moc převratného, ale na 4* to u mě stačí. ()

Thane

Na tenhle film jsem se těšil od prvních ukázek. A dopadlo to tak nějak napůl. Napětí tam je prakticky do konce (to je nejproblematičtější část). Opravdu to působilo zajímavě a pak najednou...nám to prostě řeknou. Respektive ukážou ale tak explicitním způsobem že člověk žasne. A kdyby to náhodou někomu nedošlo (což snad ani neni možný) tak nám to ještě řeknou. Úplně přímo. Hrozná škoda. Samotnej závěr jako takovej i se značným odstupem působí ok. Co je mnohem zajímavější je to jak některý věci po konci zapadnou do sebe. Úplně krásně a s lehkostí že člověk jen obdivně pokývá hlavou. Jenže ne komplet a jsou tam zároveň věci u kterých si pořád říkáte že to vlastně smysl nedává. Ale rozhodně příjemná věc a nebýt tý neuveřitelný doslovnosti tak hodnotím určitě výš. ()