Sex O'Clock

• Česko Sex O'Clock
Komédia / Rodinný
Česko, (2023–2024), 10 h (Minutáž: 30 min)

Kamera:

Václav Fronk

Hudba:

Jiří Burian

Petra Bučková, Jan Révai, Jana Švandová, Csongor Kassai, Sára Korbelová, Maxmilián Kocek, Karolin Omastová, Tomas Sean Pšenička, Leona, Kryštof Švehlík (viac)

Hlavním hrdinou Sex O’Clock je dospívající Adam (Maxmilián Kocek), který se až dosud zabýval především svou taneční kariérou a palčivou otázkou, kdy už konečně přijde o panictví. Jeho otec (Jan Révai) ale záhy převrátí celé rodině život naruby a odstartuje celý řetězec nečekaných událostí, se kterými si musí poradit jak Adamova matka Judita (Petra Bučková), tak babička (Jana Švandová). A to ještě nikdo netuší, s čím se bude muset v brzké době vypořádat Adamova sestra Ema (Sára Korbelová), zatímco Adam nejspíše na tanečním kurzu právě potkal největší lásku svého dosavadního života (Karolin Omastová). (Voyo)

Kothy

Milé překvapení ze strany Novy. Člověk by ani nečekal, že může u nás vzniknout tak zajímavý počin. Inspirace Sex Education je více než zjevná. I tak to ale v českém prostředí potěší. Další body navíc dávám za Zlín, protože tam se moc seriálů netočí. Seriál se točí převážně kolem jedné disfunkční rodiny. Otec je gay a odejde od ní. Jejích syn Adam má 15 a zápasí s tím, s čím asi většina jeho vrstevníků. Není na to ale sám, má k sobě i další dva kámoše. Postupně si prochází různými trapasy spojenými se sexuální tématikou. Hezky to pracuje s postavami a děj působí přirozeně. Dojde tam k pár dost ujetým věcem. Konec to hezky uzavřel, ale je tu prostor pro pokračování. Dost mě to baví a těším se na další sérii. I obsazení je dobré. "Ty šmíráku!" ()

Vabr

Je to vtipný, je to svěží, je to zajímavý. Tak to platí asi první třetinu seriálu, zvláště pak první díl, kdy se tvůrci opravdu snaží vytvořit něco neokoukaného a jaksi inovativního, na co nejsme u nás v českých vodách zvyklí. Jenže pak to sklouzne do staré známé české rutiny a většina snažení přijde na zmar. Postavy se navzájem hrotí takovým dosti zbytečným způsobem, děj se moc nehýbe a ten charismatický lesk je už dávno ta tam. Poslední díl pak tuto ságu uzavírá a v hlavě mi rázem blikne: lepší 3⭐. Vyhodnocení: Druhou řadu asi klidně vynechám ()

aniabo

obšlehlá sex education, ale s vtipem, což je pro české prostredi potřeba. Určeno pro milenialy teda (“Bridget Jonesova”? :D). Homofobie v norme, na Nove budou seriály jako Sex Ed až tak za 10 let. Mrzi me, ze je zas hlavní postava kluk. Proč v Česku porad nikdo neumí napsat pořádnou, normalni, komplexni (tady například pubertální) hlavni ženskou roli? ()

petrsv

Musím uznat, že Nova překvapila. Sice je to dost překombinované a zdá se, že víc problémů se do 1. řady už nacpat nedalo, ale má to silnou vtipnou stránku, což se moc nevidí. Obsadit Janu Švandovou byl geniální nápad, ale i ostatní herci to zvládli skvěle. Moc mi tam neseděl Révai. Scénáristé by mohli v další řadě ustoupit od té šablony, kdy se všechno vyřeší v posledním díle. ()

GeusX

Už od prvního dílu je to velmi milé překvapení (a vtáhne do děje, baví, že si to, ze záznamu, dávkuji ve větších porcích). Většina jsou neokoukaní herci, velmi přirozené herectví, potěší exteriéry a výtečná hudební složka. Povedený seriál Sex Education jsem viděl (2 série), jeho inspirace tu je vidět. V české kotlině je Sex O'Clock opravdu kvalitní seriálový počin. ()

• Ultrazvuk na konci desátého dílu je nenarozený syn Matěje Randára, moderátora společenské akce hrál jeho táta a Matěj si v seriálu zahrál jako Bobby K., jenž točil tutorial na holení koulí, takže si v seriálu zahrály tři generace Matějovy rodiny. (TV Nova)
  • Byť jsou autoři seriálu ze Zlína, rozhodli se nakonec použít pro mluvu postav obecnou češtinu. Jednak aby byl seriál jazykově přijatelnější pro širší diváckou obec, jednak aby herci z různých regionu republiky nemuseli napodobovat regionální dialekt. (TV Nova)