Zanting! Rang Wo Cha Gonglüe

• Čína 暂停!让我查攻略 (viac)
Čína, 2022, 3 h 43 min (Minutáž: 18–24 min)

Réžia:

Siwen Liu

Jeoffrey

Je to pitomé, je to chaotické, ale zároveň je to docela záživné. Seriál má zajímavý nápad, přeci jen děl o reinkarnaci do světa, který vypadá jako z nějaké videohry, co hrdina hrál, už jsem pár viděl, ale reinkarnovat se přímo do té samotné videohry, kde tedy platí videoherní mechaniky, takových moc nebude. A čínští tvůrci dělají to, co umí nejlépe, „berou si inspiraci“ ze všech možných známých her i anime a překrucují to do něčeho nového a vlastního, podobně jako třeba Genshin Impact není jen kopie Zeldy. Seriál je tak narvaný popkulturními odkazy, které nejde přehlédnout a nepoznat, pokud se ve světě anime a videoher pohybujete. Dál také docela originálně a zábavně překrucuje samotné videoherní mechaniky, zkrátka někdo reálně přemýšlel nad tím, že kdyby byl přímo ve hře a měl všechny nástroje, které má při hraní videohry, co by se s tím dalo dělat, jak by se toho dalo využít. A některé výsledné nápady jsou zábavné, jiné však vysloveně pitomé… Podobně je na tom humor, někdy se nějaký vtip opravdu povede, jindy u mě následovalo jen trapné ticho. Ale ta energie, co má seriál i většina jeho postav, mě dokázala zabavit spolehlivě, přeci jen se tu pořád něco děje, takže pro nudu není moc příležitostí. Na druhou stranu si uvědomuji, že po stránce animace to není nic extra, třeba i ten Genshin Impact vypadá o dost lépe, ale zároveň to není nic nekoukatelného, na co by se nedalo za pár dílů zvyknout. Jestli postavy přehrávají? No já koukal na seriál s japonským dabingem, který byl solidní a tenhle problém jsem necítil, za mě běžné anime. Zda je děj zmatený? Ono to chaotické bude záměrně, ale hlavní pointy příběhu nebylo těžké pochopit a někdy mě dokázal i nějaký ten zvrat překvapit. Takže ačkoli nejsem malé dítě, mě se tohle docela líbilo a to nejen proto, že je to barevné, jsou tam zvířátka a pořád se někam skáče, ale spíš kvůli tomu, kolik tam je těch různých odkazů a co všechno (šíleného, pitomého, unikátního, divného…) si autoři dokáží vymyslet. 6/10 ()

gumbo

Ne moc "sympatická" animace, šíleně přehrávající postavy, zmatený děj. Možná dětem by se to mohlo trochu líbit (jsou tam zvířátka, spousta barev a  pořád se někam skáče). Ale já tam nevidím vůbec nic zajímavého. Drop po prvním dílu. 30% ()