Bohoja

• Južná Kórea 보호자

Po deseti letech ve vězení je Soohyuk (Woo-seong Jeong) propuštěn, ale jeho šéf má stále pochybnosti o jeho věrnosti. Po návštěvě své bývalé přítelkyně zjišťuje, že má teď dceru. Rozhodne se, že už nechce být součástí nelegálního životního stylu, ale jeho šéf je neoblomný a najme nebezpečného zabijáka. Ten unese Soohyukovu dceru jako rukojmí, a tak Soohyuk nemá na výběr – musí použít svou nejlepší schopnost, násilí, aby zachránil svou novou rodinu. (mikki089)

Raziel811

Bylo příjemné a pro mě nezvykle zajímavé úvodní velmi pomalé tempo a hlavně trochu jiný směr než mají podobné snímky za běžné - osudovost a vážnost. Ne, že by toto byla komedie, to ani v nejmenším. Ale nepřišlo mi to až tak vážné i přes to, že hlavní hrdina defakto nemluví a záporáci jsou klasického střihu. Ale povězme si pravdu. Kdyby Woo-seong Jeong hrál ve filmu, kde bude 100 minut koukat do zdi, asi by to bylo i tak zajímavé. ()

EvilPhoEniX

Jung Woo-sung patří mezi mé oblíbence, takže na jeho první Debut jsem byl zvědavý a nejspíš chtěl napodobit svého kolegu Lee Jung-jae, který debutoval s Huntem, kde si zahráli i proti sobě, jenže kolega vyhrál. Ono není to špatné, jsou tu fajn momenty, jenže celé je to takové bez pořádné šťávy a ani akce nepatří mezi highlighty. Hlavní hrdina je po 10 letech propuštěn na svobodu, dozvídá se, že má dceru a nechce se vrátit ke svému předešlému životu gangstera, chce žít tedy poklidně. Jenže jeden závistivý poskok od bývalého šéfa najme dvojici zabijáků,aby jej vyřídili. Jeden z těch assassinů mi moc nesednul, uřvaný ňouma, který sice má nějaký skill, ale jeho chování je hodně přeafektované a tady mě trochu mrzí, že celý film je především jen o duelu mezi hlavním hrdinou a těmi dvěmi, mnohem zajímavější by bylo, kdyby šel proti celé mafianské organizaci, tam totiž byli zajímaví kumpáni ( Masér!!). Ve finále dojde na jeden slušný fight a povedla se jedna auto naháněčka v Tunelu, i tak se nemůžu zbavit pocitu, že potenciál byl mnohem vyšší. Na jedno podívání, ale v pohodě. 6/10. ()

JASON_X

Minimálně na čtyři hvězdy mohlo být tohle korejské akční drama, kdyby ovšem ona malá holčička nebyla tak "dojímavě" (tj. nechutně) ubohoučká a roztomiloučká, a hlavně a především, kdyby nevímjaký mentál nevymyslel tu nanervylezoucí postavu hýkajícího a štěkajícího retarda "zabijáka". Podobní šaškující idioti bývají specialitou spíš filmů japonských nebo čínských, právě proto si na těch korejských často tolik cením jejich vážnosti, těžkomyslnosti. Ale tentokrát se to bohužel úplně nepovedlo, ačkoliv několik postav je naopak povedených a povedené jsou i mnohé scény, bitky, efekty i ústřední chytlavá melodie. ()

mdf

Dost nezáživné a bez nápadu,možná honička v tunelu a hezká holčička,kvůli,které to vlastně všechno je,jinak nic zábavného jsem nenašel. ()

ainny

Režie Jung Woo Sung, hlavní role mimo jiné Jung Woo Sung a Kim Nam Gil. Dvojice, kterou bych nečekala, ale která k sobě pasuje jako dílky puzzlí, i když stojí proti sobě. Nebo možná právě proto. K mé radosti byla role Kim Nam Gila nejbarevnější a jeho žhář, vrah a chvílemi až infantilní pako byli skvěle zahraní. Na jednu stranu dokonalý psychopat a na druhou docela vypatlaný mozek, který chvilkami nutil k pousmání. Za mě spokojenost, i když chyby a nelogičnosti bych našla. Kdybych je ovšem hledala a to já většinou nedělám. 🙂 České tituky. ()