Plody srdce

(festivalový názov)
  • Švajčiarsko Heart Fruit

Pohledy dvou žen se náhodně potkají v liduprázdné knihovně. Dva muži diskutují o tom, jak vypadá ten nejlepší polibek. A pak se líbá jiný pár a ona ho kousne… Střípky vztahů, láska, vášeň, racionalita, zhnusení. Těmito fenomény provázejícími milostné vztahy se zabývá okouzlující snímek režiséra Kima Allamanda. Ten se rozhodl rozbourat klišé toho, jak film obvykle zachycuje lásku tím, že vztahy rozebral na drobné fragmenty tak zručně, aby divácká očekávání mohla volně vysublimovat a mohla být nenápadně nahrazena novým svěžím pohledem. Rychlá nahlédnutí do jednotlivých vztahů jsou vtipná i bolavá. Přesně jako vztahy kolem nás. (MFF Karlovy Vary)

Marcos22

Kim Allamand natočil mozaiku romantických vztahů, která pojednává o nejrůznějších formách lásky, způsobech seznámení napříč pohlavími a představuje divákovi jednotlivé momenty z života několika málo přátel, párů a cizinců. K látce se tvůrce staví velmi civilně a nenásilně. ❗SPOILER Top moment filmu přichází ve chvíli, kdy se muži při rande ozvou ze seznamovací společnosti, že mu skrze aplikaci nalezli percentuálně vyšší shodu, než u současné partnerky. ❗Velmi originálně pojatý přístup k lásce. Tři hvězdy. 🙂 (01.03.2024) ()