V 50. letech je společnost přesvědčená, že žena patří do domácnosti, a zavrhne tak sen Elizabeth Zottové být vědkyní. Ta tedy přijme práci v televizním pořadu o vaření a začne národu přehlížených hospodyněk předávat mnohem více než jen recepty. (Apple TV+)

ER

Pohladí po duši a ještě nám dá pár lekcí, ale těch z chemie tu je méně, než tvrdí název seriálu. Výborná story o hledání identity a postavení svobodné matky, která však o takovém údělu neuvažovala, je přehlídkou skvělých hereckých výkonů a dojemných scén. Inspirace skutečnou osobou je zjevná, byť děj je do značné míry fikcí. Velkým plusem je, že k zásadnímu zlomu v životě hlavní postavy dochází vlivem zcela neočekávané, tragické události. K té se tvůrci seriálu staví jako k něčemu, co je potřeba akceptovat a dál se ubírat životem se vzpomínkou v srdc, aby to nebyl jen "proplakaný" čas, který je každému z nás přisouzen. ()

leila22

Lekcie chémie v sebe spájajú romantiku, jemný nevtieravý humor a štedrú dávku inteligencie. Pretože venovať sa dôležitým spoločenským témam spôsobom, ktorý nezaťaží diváka, práve naopak, skôr zvláštne zahreje pri srdci, je obdivuhodné. Názvu sa netreba báť. Nemusíte byť chemickým laborantom, aby ste sa dokázali naladiť na chémiu tohto seriálu. Stačí prijať fakt, že život je konštantná zmena a že tie zmeny v ňom sú nevyhnutné a smerujúce k ďalšiemu vývoju. Tak nejak podobne to funguje aj v tej chémii. ()

winetach

Chémia a varenie ma nikdy nelákalo, ani neviem prečo som to začal pozerať. Režijne, dramaturgicky, scenáristicky a herecky perfektne zvládnutý seriál, ktorý je krásne uzavretý. Do piatej hviezdičky to dosiahlo perfektné herecké obsadenie nielen hlavných ale aj vedľajších postáv. Dwight Schrute v jemne zápornej roli potešil. Jednoznačne prekvapenie tohtoročnej seriálovej sezóny. Neodporúčam pre krčmových mizogýnov. ()

Malarkey

Precizní životní drama chemičky, která v 50. letech chtěla posouvat s dobovými chemickými tabulkami, ale nebylo jí souzeno. Brie Larson se tu vyřádila a dokázala jak skvělá herečka je. Lehce autistická, ale nesmírně chytrá Elizabeth Zott, ji vyšvihla do hereckých výšin a musím říct, že po dobu osmi dílů byla radost na ní koukat. Lekce chemie jsou totiž výborným dobovým dramatem o těžkostech ženy - výzkumnice - v Americe let 50. let. Po vypravěčské stránce není co vytknout. Seriálové drama se vším všudy a další ze seriálů Apple TV+, který byste neměli vynechat. ()

Mrs.Vader

Velmi silny zacatek a silny konec nakonec zvedl me hodnoceni na 4 hvezdy, ale priznam, ze nekdy ve treti epizode sem to skoro vzdala, prostredek proste trpel vice slabymi misty v deji a absenci jedne z hlavnich postav, coz sice melo uplny smysl pro celkovy pribeh, na druhou stranu strasna skoda v neuplnem vyuziti nejzajimavejsiho hereckeho talentu. Snad se Pullmanovi dostane vice prostoru v blizke budoucnosti. A Brie Larson teda obycejne moc nemusim, ale tady ji to opravdu sedlo. ()

• Když dojde v seriálu na detailní záběry rukou při přípravě jíděl, tak nejde o ruce Brie Larson (Elizabeth). Ty patří konzultantce a kuchařce Courtney McBroom, která také připravila všechna jídla ukázaná v seriálu. Jde o blízkou přítelkyni Brie Larson, která se jí zeptala, zda by neměla zájem se podílet na produkci seriálu. (Pajky3)
  • Postava Elizabeth Zott (Brie Larson) je volně založená na jiné známé chemičce, Rosalind Franklin. Elizabeth se stejně jako Rosalind musela potýkat s tím, že ji kolegové nebrali vážně, se sexismem a také s tím, že jí ukradli výzkum k DNA, za který si zloději připsali všechny zásluhy. (Pajky3)