Celý život ji kvůli jejím záhadným nadpřirozeným schopnostem prodávali jako talisman pro štěstí. Teď konečně přichází čas, aby se pomstila. (Netflix)

argo.smile

A zasa ma NWR prechcal ako naposledy. Trailer navnadil na parádnu jazdu po dlhej dobe ktorú mu budem konecne žrať z ruky ako v jeho začiatkoch až po vrchol jeho tvorby s Drive ale nakoniec som dostal úplne kolotočársky,neónový bordel zmiešaný s Majkou z Gurunu okolo mystického vesmíru a prízrakov v rukách egoistického hazardéra s postartovými vlohami alebo vložkami krámujúcej prasačej farmy. A ten Death Stranding záver to ešte umocnil.  Sorry NWR ale za pár dní keď vysadím lexaurin a neurol klesneš na odpad. ()

Draconian

Mám rád divné, avantgardní či experimentální věci. Kodanský kovboj je tohle všechno. Příběh o dívce jménem Mia, která je "Štastnou mincí" a lidem slouží jako talisman zněl dost dobře. On vlastně je zajímavý a zpočátku bude vzbuzovat velkou zvědavost, která neustává. Kdo je tedy Mia? Co se vyklube z místního vraha mladých prostitutek? Co je to k čertu za místo, kde jsou bud srbské nebo čínské gangy? Kodanský kovboj dává odpovědi jen velmi neochotně, pomalu, a spíš si je sami musíte najít. Předností seriálu je fascinující vizuál, který vzdává holt "osmdesátkám" (neonové barvy například) a velice originální kamera. Najdete zde spoustu úchvatných záběrů a filmařských nápadů. Rovněž hudba je super. Opět osmdesátky a hudební doprovod vám dokáže rozkmitat srdce. Jenže příběh je všechno, jenom ne divácky přívětivý. Je v pořádku, že je tajemný, že nevodí za ručičku a  dává prostor vlastní interpretaci, ale ve finále jsem měl pocit, že jsem retard, který by měl radši koukat na Babovřesky, protože jsem na to intelektuálně nestačil. Já to prostě nepochopil. Hledal jsem v obrazech různé metafory, ale odpovědí mi bylo jen zmatení a pocit, že chvilkama sleduju náhodné scény bez smyslu. Závěr, který "slibuje" další sérii mi přišel jako vtip...navzdory cameu Hidea Kojimy. A dějová linka s mladým vrahem byla sice mega zajímavá (jeho rodina totální bizár), ale tak nějak nepřinesla uspokojivé rozřešení. Kodanský kovboj je vysoce stylizované dílo s ultra-pomalými záběry, kdy se kamera "rozhlíží" po scéně a postupně ji ukazuje. Herci jsou výborní, ale Mia polovinu času prostě...kouká. Refn je skvělý filmař. Třeba Neon demon se mi líbil, ačkoliv byl pro mě také příliš rozpolcený mezi genialitou a hovadinou. Z posledního dílu jsem zklamaný, takže hodnocení "jen" 60%. Mám rád "divné" filmy a seriály...ale stejně tam dle mého musí být pevný příběh. Každopádně to byla nevšední a originální podívaná, jen jsem ji úplně nepobral. ()

croftak

Točit mistrovsky pro mě znamená, trefit někde ten střed, mezi uměním a diváckým mainstreamem. NWR dokáže hovno natočit jako vizionář, ale pořád je to hovno. Zde mě navíc rozčilovala pohybující se kamera. ()

milbelQ odpad!

Donútil som sa pozrieť E 1, 2, 3, v priebehu štyroch dní ani jednu E som nebol schopný pozrieť v kuse, stále som ale čakal, že sa niečo udeje ale zistil som, že aj zápcha, myslím hrubého čreva nie cestná by ma prešla skôr než sa dočkám niečoho čo ma zaujme. ale NIČ.  Nepoznám tvorbu NWR už ani nepotrebujem ale takúto totálnu bičovinu, nechcem použiť pejoratíva lebo by to bolo veľmi veľmi hnusné. KAM do akého bahna sa NETFLIX rúti. ?????? ()

ezop1012

Začiatok vyzeral ako tak reálne, ešte aj druha časť bola v celku zaujímavá. Potom, ale scenár klesol do nelogických udalostí, menil sa charakter hlavnej postavy. Hlavná postava mi prišla ako 2x staršia Majka z Gurunu, kamera a hudba sa snaží navodiť Lynchovu atmosféru, sú tam aj prasce a vrah dievčat evokuje Hanibalov príbeh a veľa ďalších veci. Treba, ale uznať, že je to nevšedná miniseria a, keby si režisér dal väčšiu námahu s príbehom, mohlo by to byt ďaleko lepšie ()

zvejkal42

Boze, konecne si mozem vychutnat pomaly dej, depku z hudby, pomale pohyby, introvertne postavy, malo dialogov, bizaaar postavy, a aj to napatie, ze vlastne co to JE? wow. Dokonale. Dokonale. Doko… ()

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů