Zázračné meče jsou třetím a závěrečným dílem pohádkových šermířských komedií Zkřížené meče a Zvonící meče. Opět jsou plné intrik a nepřízně osudu, ale i hledání štěstí a lásky. Zloduch, hrabě Meron, se pokouší otrávit mladého krále, zmocnit se trůnu a vinu svést na nevinného Petra. Do příběhu významně zasahují i nové postavy - markytánka Vilma a její mladičká dcerka Jana v chlapeckém převleku, který si pořídila ze strachu před loupežníky. Lásky pochopitelně dojdou ke svému cíli, zlo v podobě hraběte Merona je potrestáno a následuje nezbytný pohádkový happy end, kdy dobro vítězí nad zlem a láska nad nenávistí a podlostí (oficiálny text distribútora)

ostravak30

První dva díly byly celkem pohledné, třetí díl ale je rozhodně nejslabší. Závěrečný šermířský souboj na tom už nic nezmění. Tentokrát jdu o stupínek dolů, chyběl humor i hudba a exteriéry se oproti dvojce zhoršily. ()

Kozlowski8

Třetí pokračování šermířských pohádek, které se posunulo ve výpravnosti a v četnosti čar a kouzel. Možná ale právě proto (pro ta kouzla) ztratilo tu čistotu a přirozenost, kterou jsem cítil v první části. 55%. ()

Standey

Aha, takže tvůrci dnešních rádoby pohádek už ani nepoznají rozdíl mezi mečem a kordem. Jak asi potom může vypadat sama pohádka. ()

Pastelkaaa

Třetí a poslední díl byl jednoznačně nejlepší a hlavně nejvtipnější :) vynikající Viktor Preiss a Hildegarda. Pohádka měla spád a utekla jako nic :-) ()