Strom pohádek

Rozprávka
Československo, (1987–1989), 4 h 32 min (Minutáž: 20–38 min)

Predloha:

Božena Němcová (kniha), František Hrubín (kniha), Pavol Dobšinský (kniha) (viac)

Věra Galatíková, Jan Kačer, Petr Nárožný, Dagmar Havlová, Ondřej Havelka, Filip Renč, Martin Růžek, Dáda Patrasová, Josef Somr, Jana Preissová, Květa Fialová, Jiřina Bohdalová, Pavel Trávníček (viac)

Recenzie používateľa Pitryx k tomuto seriálu (3)

O chytré Marině (1988) (E05)

Další loupež pohádky o chytré Horákyni. Že to autorovi tohohle paskvilu není blbé, něco sprostě ukrást a tvářit se že nic. Zasloužilo by si to vykrákat za ušiska. Dávám dvacet hercům. A mimochodem, ten král byl pěkný lempl, než aby byl moudrý. Míním tím způsob jeho rozhodování pře. ()

Bez práce nejsou koláče (1988) (E07) odpad!

Asi jsem padlý na hlavu, ale v této pohádce jsem práci neviděl. Právě naopak. Za úpis dostal Jirka co chtěl, aniž by hnul prstem. A vůbec to celé nestálo za nic. I když zase chápu že za dvacet minut se toho více zvládnout nedalo. Hovadina s vlasem na konci spíše dojala, než pobavila. ()

Rozhodni obraze krásný (1988) (E08) odpad!

Páni to bylo královsky pitomé. Ne jen že se spletly pohádky dohromady, ale blbina je to, že poslouchali za dveřmi. Nemohu dát plus a ani Dagmar ani Mirce. Škoda, ale tohle byl fakt zbytečný počin. ()