Jiné časy

• Austrália Of an Age (viac)

V létě roku 1999 prožije sedmnáctiletý australský amatérský tanečník srbského původu nečekaný a intenzivní čtyřiadvacetihodinový románek se starším bratrem své kamarádky. (tribican)

Aljak

Podľa popisu ma to síce nezaujalo, ale nechal som sa zlákať nadpriemernými hodnoteniami. Námetovo to napokon nebolo vôbec na zahodenie, ale na konverzačku to bolo dialógovo pomerne slabé, a na drámu tomu chýbal nejaký epickejší feeling. Potenciál to malo, ale ... proste ma to vôbec nechytilo a celé mi to prišlo dosť nudné a nezáživné. 1* za námet, ale inak nič moc (nechápem tie premrštené hodnotenia). ()

fixaman

Nádherná gay romantika, perfektně zahraná a plná upřímných emocí, uvěřitelných dialogů, lásky i smutku. Naposledy se mi takhle líbil před lety Weekend. Super to bylo :) ()

Idego

Ryzí city, silný téma, skvěle zahrané, navíc s krásnou hudbou. Kdybych měl něco vytknout, děj působí šroubovaně. To mi většinou u filmu dost vadí, ale tady jsem se nechal tak pohltit emocema, že mi naopak nějaká šroubovanost byla úplně jedno. Místo hledání problémů ve scénáři jsem zapomněl na reálný svět okolo a na chvíli existoval jenom v katarzní rovině síly okamžiku a bezprostředního soucitu s postavama. ()

jiri.twist

Poutavý film a to co chtěl sdělit, mi do posledního zrnka dal. Děj se odehrává v roce 1999 a pak v r. 2010. Osobně bych jej malinko prostříhal, omezil až přebujelý scénář (+scény především s těmi dívkami), který zřejmě měl "zalepit" to, že příběh se praktricky odvíjel pomalu a zezačátku mi vadila rušivá roztřepaná kamera. Příběh ze života, a to si cením ... 10998 ()

petrsv

Zvláštní film, resp. zvláštně zpracovaný. Na jednu stranu naprosto příšerná kamera, zbytečné dialogy, hysterický začátek, fakt, že Elias Anton hraje 17letýho, bylo mu 24 a vypadal na 30, na druhou stranu oběma hlavními herci velmi dobře zahráno a především výborná hudba. Příběh zajímavý, ale zároveň čímsi ne úplně uvěřitelný. Jako by zadání bylo ve stylu "emoce, hlavně emoce" a na realitu moc nehledět. ()