Kleo

Po pádu Berlínské zdi se bývalá východoněmecká špiónka rozhodne vypátrat ty, kdo ji zradili, odhalit jejich motiv a krutě se jim pomstít. (Netflix)

djfun

Černej humor mám dost rád. Jenže v tomto seroši je právě tohle docela problémek, jelikož se soudruzi z NDR zjevně nemohli rozhodnout, zda točí vážnou krimi nebo černou komedii... Pokud by totiž zůstali jen u sarkastický nadsázky, dala by se pak snadněji odpustit ta tuna nelogičností, samoúčelností a přepálenejch ústřelů. I tak fajn dobovka s několika sympaticky nesympatickejma magorama a pár vražedně odrovnávajícíma džoukama:) PS: pan děda "Wolffův revír" mě taky dost pobavil:) ()

Saxos

Je nutné se přenést nad úspěšně provedenou lobotomií u všech herců a plně vychutnávat dobové exteriéry a interiéry. Ty barvy, jídlo I pití, kuchyně, lampy, papundekly a warťase, pravidelný pracovní chlast, nesmyslné pruhy na dederón oblečení, tapety, koberce a lino, vše se povedlo. Závěr: doporučuji. ()

M.i.k.e

Kleo je dnes již bývalá agenta Stasi, kterou její vlastní agentrua/strana/děda hodili přes palubu a nechali jí zavřít do vězení. Po pádu režimu se Kleo dostane na svobodu a rozhodne se pomstít všem co tuhle zradu měli na svědomí. Těšil sem se na retro špionážní drama a místo toho jsem dostal takovou zvláštní polozběsilost se šílenou hlavní hrdinkou, která se chvílemi bere strašně moc vážně a chvílemi zase působí dost nadsazeně a já si úplně nejsem jistý jestli to byl tvůrčí záměr, nebo jestli se tvůrcům celá tahle série prostě vymkla z kloubů. Atmosféra přelomu osmdesátek a devadesátek je fajn a přebarvený vizuál taky není úplně k zahození, ovšem za celou dobu mě Kleo nedokázala ani trochu vtáhnout. Nemluvě o tom, že se mi ani nechtělo fandit agentce Stasi ať už by byla sebesympatičtější (což stejně není)...40% ()

bearmeedek

Nalákalo mě téma (špiónka z NDR), tak jsem to zkusil. A ono to bylo každou epizodou lepší a lepší. Seriál je jako celek zábavný. Je to směsice žánrů, ale ne na paskvil, jako některé jiné nové, i když uznávané, výtvory. Linka špiónky Kleo je smrtelně vážná a doslova smrtelná. Kleo je bojovník za svobodu a socialismus, ale po pádu Berlínské zdi tomu věří dál. Linka jejího soupeře z NSR je naopak pohodově humorná. A jejich střety jsou tak úporné, až hrozí že spolu začnou i kamarádit ... . Je to celé ujeté, ale v tom dobrém smyslu. Konec, tedy "odhalení pravdy" je tak trochu sci-fi (ale kdo ví ... ?), ale zapadlo to tam. ()

Endavour

Jsme svědky velice dichotomické Netflix série. Na jednu stranu výborný příběh šílené Kleo, její od raného věku lemující patálie skrz šedý svět východního Německa a sympaťák, byť s obrovskou dávkou neohrabanosti a malérů Sven Petzold. Na straně druhé, zbytečné scény kung-fu bitek, létajících talířů a podobných skopičin. Sérii i přes tyto zbytečné vsuvky určitě doporučuji! ()

• V piatich častiach seriálu sa objavila i Alessija Lause, pôsobiaca v rámci štruktúr rozviedky SRN ako dvojitý agent. (marlon)