Po fotbalovém zápase s Němci propuknou v Praze nepokoje. Doba je zlá a atmosféra v Labuti napjatá. Gestapo začíná zatýkat. Bára odhalí podlou lest. Tlak Gruberových na Irenu je takřka neúnosný. Eva se bojí o Martina a chce mu pomoci. Co je ochotná udělat? Marta už nedokáže dál mlčet. Bude viník jejího znásilnění konečně potrestán? Petr se rozhodne udělat zásadní krok... (TV Nova)

Bublasaurus

Jakožto jeden z těch největších fanoušků Zlaté labutě musím uznat, že mne i přes špatné očekávání z konce 21. dílu (který jsem viděl asi 4x) dostala též druhá série s mnohem lepším začátkem, než předtím první. Bohužel, postavy zřejmě postupně začnou ubývat a nám nezbývá nic jiného, než doufat ve stejnou „logiku” jako v Rychle a Zběsile... Jinak stále si mne získává Irena svým přístupem k dané době a své nejasné situaci - což i Kristýna Ryška svým neskutečným výkonem. A taktéž Gruber se svými „vtípky” a vyhrožováním všem kolem něj + má super hlášky (vzpomínka: „My. Chyby. Neděláme.”) - Jaroslav Plesl měl teď krásný rozhovor o svém životě a líbí se mi, že nezačal dělat něco jiného, než hrát skvělé postavy. Chudák Bára s Petrem - Alena a Irena stále vedou v pozornosti mé, tak i divácké. Už se nemůžu dočkat 10. série! ()

Tryskomyš

Seriál pokračuje ve svém standardu, tedy bezpochyby skvěle. Dobový kostýmní seriál z 2. světové války. Mimo jiné mě poslední dobou toto období hodně zajímá. A jako bonbonek navíc pěkné prostředí obchodního domu pojmenovaného Zlatá labuť inspirované skutečnou Bílou labutí. ()

sharka.68

slizák Bouchner, nebezpečnej zmetek a s ním, ruku v ruce bezohledná Markéta...Gruber je proti nim čajíček (zatím)...Marty je mi moc líto..a svým způsobem i Marka (Dolanský), ale překvapil mne mile číšník,co má rád Alenku i zlatník Kantor...ovšem životní role Ryšky, to je teda něco! A komu jeho roli věřím opravdu nejvíc - Tomáši Topferovi. ()