Zlatá labuť

• Česko Obchodní dům (pracovný názov)
Česko, (2023–2024), 52 h 8 min (Minutáž: 50–60 min)

Marta Dancingerová, Adam Vacula, Petr Kostka, Daniela Kolářová, Petr Stach, Kristýna Ryška, Hana Kusnjerová, Simona Lewandowska, Mark Kristián Hochman (viac)

Báře Veselé (Marta Dancingerová) se smůla lepí na paty a je na útěku před spravedlností. Shodou okolností se tak trochu nedobrovolně stává prodavačkou oddělení módy v právě otevřeném obchodním domě Zlatá labuť. Ten je doslova dechberoucím palácem přepychu a novou moderní dominantou centra Prahy. Za jeho luxusními výlohami kráčí dějiny. Píše se totiž 15. března 1939 a okupační vojska překračují naši státní hranici. Kromě Bářiny linky budou diváci sledovat osudy jejích kolegyň, a to Evy Duškové (Beáta Kaňoková), která by se ráda stala slavnou herečkou a Aleny Zimové (Simona Lewandowská). Zlaté labuti vládne rodina Kučerů s nekompromisním otcem rodu Rudolfem (Petr Kostka), klidnou silou rodiny maminkou Boženou (Daniela Kolářová), dcerou a dvěma syny. Rudolfem mladším (Petr Stach), upoutaným po dětské obrně na invalidní vozík, a nejmladším Petrem (Adam Vacula), tak trochu problémovým rodinným rebelem. Do čela řízení rodinného klanu se ale dere především jejich sestra Irena (Kristýna Ryška), intrikánka a milovnice luxusu a moci, která žije v odcizeném vztahu se svým manželem Lukášem (Robert Mikluš). (TV Nova)

Recenzie používateľa Bublasaurus k tomuto seriálu (3)

Epizoda 20 (2023) (S01E20)

20. epizoda a vypadá to, jakoby mělo být ještě tak minimálně pět dílů. Ale.. tak doufám, že to nějak nakonec dopadne v tom jednom díle. Druhá série od září do prosince bude mít určitě nějakou další zajímavou pointu, věřím tomu (zatím).  Jinak ale co se to děje s Irenou a Lukášem?! Irena se stává zápornější postavou a Lukáš naopak začal pomáhat? Prostě logika… ()

Epizoda 1 (2023) (S02E01)

Jakožto jeden z těch největších fanoušků Zlaté labutě musím uznat, že mne i přes špatné očekávání z konce 21. dílu (který jsem viděl asi 4x) dostala též druhá série s mnohem lepším začátkem, než předtím první. Bohužel, postavy zřejmě postupně začnou ubývat a nám nezbývá nic jiného, než doufat ve stejnou „logiku” jako v Rychle a Zběsile... Jinak stále si mne získává Irena svým přístupem k dané době a své nejasné situaci - což i Kristýna Ryška svým neskutečným výkonem. A taktéž Gruber se svými „vtípky” a vyhrožováním všem kolem něj + má super hlášky (vzpomínka: „My. Chyby. Neděláme.”) - Jaroslav Plesl měl teď krásný rozhovor o svém životě a líbí se mi, že nezačal dělat něco jiného, než hrát skvělé postavy. Chudák Bára s Petrem - Alena a Irena stále vedou v pozornosti mé, tak i divácké. Už se nemůžu dočkat 10. série! ()

Epizoda 13 (2024) (S03E13)

Moc hezký díl, až na ten konec... Beztak, že už nikdo z hlavních postav se konce nedožije :/ ()