L'Année du requin

V malém pobřežním městečku zmizí surfař. Brzy se ukáže šokující pravda: v klidné zátoce se objevil hladový lidožravý žralok. Mezi obyvateli se šíří panika a hrůza. Policistka z pobřežní hlídky Maja (Marina Foïs), která odchází do důchodu, už začala připravovat rozlučkovou párty pro své kolegy. Nyní ale podstupuje nejnebezpečnější výzvu ve své kariéře. (LIVINGDEAD)

majo0007

Bizarný pokus "Francúzov" (mená réžie - emigranstský Ludovic & Zoran - tipujem Bulharsko, alebo Juhoslávia hovoria za svoje), natočiť vlastné Jaws. Po celý film som mal dilemu, či sa jedná o komédiu, alebo sa to malo brať vážne. Ale aspoň som pochopil súčasnú Macronovu politiku ohľadom dôchodkov. Príbeh je jednoduchý - žralok ohrozuje prispaté prímorské vidlákovo. Keď spapá pár turistov, rozhodne sa ho polapiť zarputilá policajtka, ktorá má pár hodín pred odchodom do dôchodku (má 49 rokov!). Síce sa jej to podarí, ale žralok následne utečie a pokračuje v mordovaní.  Všetka vina padá na našu preangažovanú politajtku, ktorá sa vzápätí vydá na svoj posledný policajný záťah. Nuž, niečo vtipné som tu nenašiel zhola nič, ale aspoň to nevyzeralo ako lacno zbúchané. Bál som sa, že to niekedy napíšem, ale pustite si radšej Jaws 4: The Revenge, kde dosahuje fun-faktor nedosiahnuteľný level. ()