Falešný agent

• Veľká Británia Rogue Agent (viac)

Robert Freegard (James Norton) byl mistrem manipulace, který přesvědčil nespočet obětí, že pracuje pro MI5, aby je vydíral a unášel. Dlouhá léta byl na svobodě, dokud nepotkal ženu Alici Archerovou (Gemma Artertonová), která jeho kariéru ukončila. Zpočátku jím byla okouzlena, ale nakonec se stala strůjkyní jeho pádu. Příběh o lžích, věrnosti, strachu a naději. Snímek mapuje události vedoucí k Freegardovu dopadení a záchraně života jeho poslední oběti. (HBO Max)

Morien

Něco úplně jiného, než jsem čekala. Zpracování je takové sterilní a klasicky televizní, nicméně vzhledem k obsahu je to dobře, aspoň nezabředávají do melodramatických vod a nechávají nás v klidu přemýšlet o tom, co je to za zrůdu. Když jsem si o něm šla po shlédnutí filmu počíst na Wikipedii, tak jsem zjistila, že doslova minulý týden ho chytili na útěku v Belgii poté, co ve Francii vážně zranil dva četníky při kontrole jeho chovné stanice psů. Wtf. (Gemma je fantastická, ačkoliv byla její postava fiktivní.) ()

kolemjdouc

Dílko mělo pár nedostatků ,ale protože jednu z hlavních rolí měl Norton ,který toho darebáka odehrál skvěle a tomu jeho chlapeckému úsměvu a lišáckému pohledu jsem uvěřila ajn cvaj.A co se scénáře týče :v jednoduchosti je krása.Na co přeexponovaný děj, když ke stejnému konci se lze dobrat v odlehčeném tónu. ()

Vavča

Británie 90.léta, IRA řádí a parta studentíků má nějaký ten úkol navíc. Posun do roku 2002, Gemma Arterton jako úspěšná právnička Alice Archer narazí na jistého Roberta Hansena (James Norton), prodejce luxusních aut. Nemá cenu prozrazovat děj. Hlavní hrdina je dokonalý manipulátor, který umí bez problémů přesvědčovat a ovládat lidi zaručenými postupy. Jenže Alice je proti. Velice zajímavý snímek přinášející charaktery, které jsou lidem jistě důvěrně známé. Lidé chtějí být součástí lepšího příběhu, než jsou a bohužel za to často platí vysokou cenu, jako by pro ně neexistovala cesta ven, čest výjimkám. Vážný, dospělý film, s poselstvím, minimalistickou hudbou, vynikající herecké výkony. Překvapilo mě, že Netflix si byl ochoten vzít zrovna takový druh příběhu, který určitě není zaručeným hitem a určen masovému publiku. ()

Marze

Jde o dobre zahrany , pomalu plynouci thriller, ale tento kriminalni spionazni pribeh neni tolik zajimavy jako skutecny pribeh, podle ktereho je to inspirovano, kvuli svobode ve vypravene adaptaci. Hranice mezi drsnym agentem a roztouzenym milencem se v postave Roberta Freegarda setrela. Ale scenariste a reziseri Lawn a Patterson si asi radi hraji na kocku a mys. Vtiskli emocni a psychologickou hloubku s neobvyklymi reakcemi postav a prekvapenim. Obet ma feministicke vitezstvi. ()

BOURQUE

„Film inspired by true based story.“ Príbeh notorického klamára a švindlera, ktorý sa vydáva za tajného agenta (MI5), a klame každého, predovšetkým ženy. Nevyrovnaná dynamika príbehu, filmu, réžii a hereckých performancov zanechali svoje stopy. Gemma Arterton je trochu výraznejšia len miestami. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()