Bezprecedentný

• Česko Bezprecedentní (viac)

Trojdielna dokumentárna miniséria odhaľuje život a činy Donalda Trumpa ajeho rodiny počas kampane za znovuzvolenie v roku 2020. Snímka obsahuje zábery zo zákulisia, vrátane posledného rozhovoru Trumpa vo funkcii prezidenta. Prezident Trump a jeho deti v tomto dokumente zdieľajú osobné príbehy z kampane, ktorá sa obráti hore nohami, keď je Trump prevezený do nemocnice kvôli COVID-19. Zaujímavý je pohľad na to, ako sa robí kampaň. Keď do volieb zostávajú iba tri týždne, prezident a jeho deti využívajú svoje silné stránky... (HBO Max)

JamesSi

Viděna jen první epizoda. Takový Matrix DT, akorát horší. Alex Holder dává Trumpovskě rodině možnost vyjádřit se a pak tam stihne pár záběrů na renomované novináře, kteří s Trumpy nesouhlasí. Celé je to o Trumpově rodinné dynastii a jejich politické moci. Převážně se věnujeme Donovi Jr., Ivance a Erikovi a většina záběrů je na to jak házejí své poliŠITské kydy na různých Trump-akcích před volbami v roce 2020. Tenhle dokument byl vyhypovaný jako seriál, který měl neomezený přístup k Trumpově rodině, ale ve výsledku vidíme jen pár rozhovorů a záběrů veřejných akcí. Celou dobu jsem čekal, že se někdo prokecne a ukáže svojí skutečnou tvář, ale to se nestane. Ono je vlastně strašně jednoduché pochopit, co si myslí. Jako úplně to netají ve všech svých veřejných výstupech. Kdyby stejný přístup dostal kvalitnější a zkušenější dokumentarista než Holder (např.: Alex Gibley), tak by jsme měli o dost lepší dokument. Holder před tím natočil jen pár kraťasů, které skoro nikdo neviděl. To byla samozřejmě výhoda, protože Gibley, Michael Moore nebo další dokumentaristé by se tak blízko k Ivance, Donovi a Erikovi nedostali. Ve výsledku však z toho vypadne takové Trumpovské PR, osolené jen pár nesouhlasnými názory, které většinu času skoro nesouvisí s tím, co Trumpovští sourozenci říkají. Velké zklamání. ()

scharkan

Dokument se chlubi pristupem do zakulisi Trumpovy kampane, ale neprinasi z nej nic. Drtiva vetsina dokumentu je poskladana z dostupnych a uz videnych zaberu. Pridava obdivne pohledy Trumpovy rodiny a Trumpa na nej samotneho. A par mluvicich hlav z renomovanych medii. Jinak nic. Nic navic. ()

Marze

Současná propaganda. Trump jako promotér vytváří kult osobnosti a zápasí o pozornost. Může to být dobrá rada pro rok 2024, ale ne dokument. Vše se tu pořád opakuje, neobjevuje se nic nového natož třeba šokujícího. Trochu budou uspokojeni díváci zajímající se o Trumpovu rodinu, ale jeho děti neřeknou nic závažného. Poslední díl ukazuje, že v USA opravdu hrozí občanská válka. Ale jak říkal na jedné přednášce Václav Cílek, nepředstavujte si občanskou válku dvě armády jih a sever stojící proti sobě, ale útoky na policii, instituce, terorismus apod. Sociologové již teorii tavícího kotle kultur opustili.  Ke shlédnutí na https://dokumenty.tv/bezprecedentni-unprecedented-komplet-1-3-dokument/ ()

Visáč

Ten pocit, keď s nostalgickou slzou v oku sleduješ Ivanku Trump nenútene konverzovať s pracovníkmi ocelárny niekde v prdeli vo Wisconsine a spomenieš si na Tylera Durdena: "What do you do for a living?" - "Why? So you can pretend like you're interested?" ()