Anarchie

• USA The Anarchists
USA, 2022, 5 h 13 min (Minutáž: 49–57 min)

Réžia:

Todd Schramke

Kamera:

Jake Swantko

Todd Schramke

Skupina anarchistů emigruje do mexického Acapulca, třetího nejnebezpečnějšího města na světě, aby unikla z područí úřadů a bank. Hnutí se rozrůstá a jejich společnou snahu o alternativní život ohrožují peníze, konflikty, drogy a dokonce i vraždy. (HBO Max)

Kaunmann

Jak anglický název napovídá je to dokument o anarcistech, lidech a jejich osobních životních příbězích. Né o anarchii a jejich myšlenkách a ideálech. HBO umí natáčet nejen seriály ale i dokumenty a řekl bych že laťku kvality udrželi. Je to natočené nestraně a anarchie a anarchisté tam nejsou líčeni jako to čiré zlo. A je to napínavé. A je fajn, že vůbec někdo v mainstreamu natáčí dokument na toto téma. Nejzajímavější mi přišlo(pozor spoiler),že komunitu vlastně nejvíc rozbil bývalý voják...a narušený feťák. Poučení? Dávejte bacha, které lidi si pustíte k tělu. PS: Stát je organizovaný zločin a taxation is theft. ;) ()

DJ_bart

No to mi poser molotova.... Za prvý: tenhle pseudo-intelektuální dokument není o anarchismu – myšlenkovém směru mezi jehož ideály patří bezstátní společnost, solidarita, autonomie a především pak vzdor proti autoritám, systému, hierarchii, kapitalismu, vykořisťování a sociálním nerovnostem – ale o posranym anarcho-cuckpitalismu, kterej má s anarchismem asi tolik společnýho jako Svobodní se svobodou (takže nic). A za druhý: penízková krypto-utopie je možná tak vlhkej sen pro pravičácký panice, ODSáky a lidi co simpujou edgy bambilionáře (ano, dívám se na tebe Elone). Urzova sekta se v tom ale určitě najde. To už radši budu platit bramborama než bitcoinama a prosazovat plně automatizovaný luxusní gay vesmírný anarcho-komunismus.... Radši si přečtěte Chomskýho, Graebera, Slačálka, Kropotkina nebo běžte ven, buržousti. 1* za snahu, ztráta času. ()