BOURQUE

Menej odborný, ale hlavne láskou a úctou natočený dokument (nielen) o histórii dubovaní filmov v Maďarsku. Nie náhodou bol (a v podstate stále je) maďarský dubing považovaný za svetoznámy – v minulosti a súčasnosti spôsobili v tejto oblasti neskutočné osobnosti, ktoré stále dokážu inšpirovať (nielen novú generáciu) a učiť správne rozprávať (artikulovať) po maďarsky. Ja sa netajím tým, že maďarský dubing má v mojom srdci špeciálne miesto. Nespočítateľne veľakrát sa mi stalo, že film s maďarským dubingom, vďaka unikátnosti a pestrosti tohto prekrásneho jazyka, dokázal pôvodne menej kvalitnému filmu pridať taký plus, vďaka ktorému z podpriemerného snímku sa stal aspoň priemerný. Bolo dobré opäť vidieť ľudí, ktorí zapožičali svoj hlas svetoznámym hercom a herečkám – páni a dámy, máte moje obrovské uznanie za vašu obetavú prácu a herectvo za mikrofónom (čo bohužiaľ ani dneska nie je adekvátne honorované). Patrí vám jedno veľký ĎAKUJEM! Patríte medzi mojich hrdinov! Osobné hodnotenie: 85% (****) ()