Vincek sa cíti byť ochromený svojou stagnujúcou mladosťou bez jasnej budúcnosti, vo svete, ktorý je ohrozený vesmírnou hrozbou, a hľadá odpovede na základné existenciálne otázky. Kamarát ho presvedčí, aby sa vydal z rozpáleného mesta na chalupu, kde sa pred dusným letom ukrývajú jeho priatelia. To, čo malo byť obyčajnou cestou do prírody, sa zmení na zhustený iniciačný proces. Vincek sa stretáva s násilím aj láskavosťou, čelí rade nečakaných a nepríjemných výziev. Podriadi sa prítomnému okamihu, a nechá svoju mladícku otupenosť rozdrtiť úderom nekontrolovateľnej existencie? (Filmtopia)

Rimsy

Aktuální téma je v punkovém debutu Alberta Hospodářského zpracováno odvážně a neotřele, zároveň však i nestrukturovaně a zmateně. Upocená a dusná atmosféra Pardubic a jejich okolí je předána rozhodně sympaticky, výsledek je však až příliš podivný jak pro diváka očekávajícího artové podobenství, tak pro vyznavače sžíravé satiry. Více zde. ()

oveckaoa odpad!

Na tuhle sračku fakt dal český stát peníze to je hodně smutné zjištění. Na Zem letí úlomek slunce a nějaký chlápek jde navštívit svého kamaráda někam na party. Po cestě vlakem narazí na  babku co za ni mluví počítač a káže o apokalypse a o tom, že tenhle svět končí a ona není jeho součástí a strojvedoucí zapomene kde má zastavit tak ho vyhodí jinde. Překvapivě to nikomu nevadí nechce finanční kompenzaci a všichni jsou v klidu přisedne si  k němu  ženská a chce s ním spát jelikož má prý macatého ptáka on , ale  nechce a jde dále. Jde do hospody kde si za cca 5 minut nabije vybitý  mobil a narazí na dva asi homosexuály co se tam objímají a líbají pak narazí na několik chlápků co mlátí nějakého chlápka okřikne je a oni chtějí zmlátit ho. Přesuneme se k dvěma holkám co jdou někam do garáže dělat svlékání po internetu  vezmou si taxík  a narazí na toho  co ho  honili ten je zmlácený jedna ho trochu ošetří a pak si to s ním rozdá a vyhodí ho na ulici on si koupí lístek na autobus , ale  řidič ho odmítne  vzít  , protože je zmlácený tak se tam  začnou hádat a tak teda jede. Začne si zpívat nějakou raperskou sračku řidiče to nasere a vyhodí ho na další  stanici jde do nějakého  obchodu koupí si pivo a ženská mu dá jen tak tričko zadarmo a pak si myslí, že je to její syn později ji trkne ,  že  to není on a on odchází narazí na ženskou  s děckem  ta ho vezme a chce , aby řídil  on souhlasí tak kousek jede  a vysedne .   On dojde na tu party půjčí si mobil zavolá si otce na odvoz a máme konec.  Nic tu nedává smysl herecké výkony jsou nulové vypadá to jak kdyby  kásting probíhal na E55 a o ději taky škoda mluvit.5 procent za ty šaty té ženské co se s nim vyspala ()

William_

2/10. Hodně alternativní snímek, který určitě není pro každého a musím se sám přiznat, žel daný styl neseděl ani mně, a to mám artové snímky rád. Nejvíc se mi líbila scénka s babičkou ve vlaku. Z traileru to teda vypadalo daleko lépe a konzistentněji. Výsledkem je pro mě rozbitý a nefungující film plný nepřesvědčivých hereckých výkonů. Za mě teda zklamání. ()

pornogrind

Česko / Slovenské novodobé filmové scéně zrovna neholduju. Tenhle projekt mě ale zaujal a vkládal jsem do něho velký naděje. Z výsledku mám ale rozpačitý dojmy. Nápad není špatnej a jsou tu i určitý náznaky, že Albert Hospodářský nějakou filmovou budoucnost určitě má. Ještě je ale na čem pracovat a co zlepšovat. Zpracování filmu je hodně kostrbatý. Připadalo mi jako by to vedro vlezlo všem postavám na mozek. Tady se snad(až na ženskou která se Vincka zastala u autobusáka) nechoval nikdo normálně. Nevím jestli to tak bylo záměrně ale za mě film a chování lidí naprosto mimo realitu. Ač bych moc rád dal filmu lepší hodnocení nemůžu jít výš jak na 2hvězdy... Horká voda mrzne rychleji než studená. Stejně tak vaše uspěchaná civilizace zanikne rychleji než ty předešlé... ()

TomasKotlant

První scéna na poměry české produkce působí fantasticky. Pak už je to až do závěrečných titulků jedno velké WTF. Pro znalce pardubického prostředí prochází hlavní hrdina neustálými teleporty, náhradní doprava za vlak se realizuje z autobusového nádraží, což je mimo realitu, půlka postav včetně hlavního hrdiny se často chová na hranici totální demence a návaznost dějů postrádá běžnou a někdy snad i jakoukoliv logiku. Ale stejně to chceš dokoukat do konce, protože... co kdyby tam nějaká logika s tím šutrem ze Slunce nebo připálenou omeletou míchanou s tousty nebo co to vlastně bylo někde byla? ***Ve zkratce: Něco mezi totální sračkou amatérštější než spousta amatérských filmů a na druhém pólu metaeposem pracujícím s podvědomými programy reality a přeprogramovávajícím energetická pole diváků za hranicemi schopností Alejandra Jodorowského. ***Kvesčnmark: Pan K. je nějaké cameo Franze Kafky? ***Lokální poznámka: Garáž je pizzerie v Pardubicích a žádnej takovej bejvák tam co vím není. ***Poděkování: Děkujeme PARDUBICKÉMU KRAJI, že financuje filmy, kde jsou Pardubice plné násilníků, jezdí sem jeden motoráček za celý den a krom pár náhodných urbexerů tady tedy i nadále zůstane klid a mír. Nicméně jako pocta starému autobusovému nádraží film slouží dokonale. #PardubickéLetníKino ()

• Scénář filmu byl oceněn v soutěži FILMOVÉ NADACE v roce 2020. (NADACE)

Finále Plzeň začne 22. září

Finále Plzeň začne 22. září

08.09.2023

Film-iálový inter-kino-vizní festival. Jen na Finále uvidíte průřez kompletní českou audiovizuální tvorbou – filmy a seriály, které jsou v kině, v televizi nebo na internetu. Kromě projekcí je… (viac)