Ta dívka z fotky

• USA Girl in the Picture

U silnice zemře žena a zanechá po sobě syna a muže, který je údajně její manžel. Dokument o velké záhadě, která vám pořádně pocuchá nervy. (Netflix)

Skeksis

Neviem, čo bolo cieľom tohto dokumentu. Prísť na to, kto bola, kde sú jej deti, alebo kto bol ten jej otcomuž? Nebudem tu nikoho súdiť, lebo človek môže byť nadpriemerne inteligentný, aj vzdelaný, ale čo sa týka vzťahu s rodičmi, to každého poznačí asi najviac. Takže v skratke: s manželom (ktorý vlastne nebol jej manžel), vlastne otcom (ktorý vlastne nebol jej otec), mala tri deti. Z dokumentu som sa dozvedela, iba čo je s jednou z nich. Nedozvedela som sa, čo je s Michaelom, ani čo s tou treťou. To, že bol magor v domove znásilňovaný, a vo väzení tiež, je mi ľúto, ale následne na to ukradnúť nejaké decko, robiť s ním detskú pornografiu, a v podstate robiť si s ním, čo chcel, to je rovnako na grc. Proste poškodený jedinec, ktorý poškodzoval ďalších jedincov. Ešte sa čudujem, že tá baba (neviem, ako ju vlastne volať, keďže sa vkuse premenovávala), bola pri zmysloch. Teda, pokiaľ ju nezabil. Aj keď to nikdy nepriznal, všetci vedia, že je to tak. ()

Dragoni

Všechna čest vyšetřovatelům a neutuchající touze objasnit příběh Sharon, neznámé mladé dívky, které zemřela roku 1990 za záhadných okolností. Po dlouhých, téměř 30ti letech (2017) byl případ a s ním i hrůzostrašný příběh Sharon objasněn, a to nejen díky agentům FBI, vyšetřovatelům policie či investigativnímu novináři, ale i síle internetu a sdílení i dostupnosti informací. Velmi silný, ale i velmi drsný příběh. ()

Motinski

Oveľa väčšie psycho ako som si zo začiatku myslel. Silná téma s množstvom nečakaných prekvapení a emócií. Je to drsné, nechutné, zároveň aj melancholické a ľudské. Určite jeden z najsmutnejšich dokumentov aké som zatiaľ videl. Vadila mi trochu práca s tempom, občas sa ide strašne rýchlo aj keď by bolo intenzívnejšie aby sa spomalilo a rozobralo veci hlbšie do detailov. Netflix viac krát dokázal že vie pracovať s true strory záležitosťami keď má priestor aspoň na 3-4 časti. Tu by to tiež pasovalo viac. Na druhú stranu, toto zvládnu pozrieť aj ľudia ktorý neradi zabíjajú hodiny pri podobných veciach. Určite odporúčam, je to vťahujúce a rezonujúce aj po dopozeraní, len nie technicky dokonalé. ()

Djoker

Nejznámější kriminální případy svoje dokumenty už dávno dostaly, takže na scénu postupně přicházejí méně provařené kousky. Země neomezených možností jich má evidentně pěknou řádku a milovnicí true crime si tak můžou mlaskat. Záhada kolem jedné dívky z fotky určitě jen tak nezapadne, protože jde o neskutečně zamotaný a nechutný příběh o lidském utrpení. ()

nash.

Příběh, který je spíš smutný než atraktivní, a neuvěřitelný tak, že by jako scénář neobstál coby nevěrohodný. Objektivně spíš 4*. Ta jedna navíc je pro Suzanne. Za to, že nedostala šanci, za krásu a lásku, kterou rozdávala, ač sama žila v pekle. A za Michaela, kterého nemohla ochránit, ač ho milovala celým srdcem. ()

• Kniha z roku 2004 „A beautiful child“ od Matta Birkbecka, jenž je ve filmu zmíněna, je nejprodávanější literatura faktu. Velký zájem o knihu vedl NCMEC (Národní centrum pro pohřešované a zneužívané děti) ke znovuotevření případu (r. 2011). FBI díky tomu, po dalším rozhovoru s Floydem, zjistila pravou totožnost unesené dívky. (zuzza11)