Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh muže, který se navždy chtěl rozloučit se svou minulostí, šťastně žije se dvěmi dospívajícími dcerami a milou ženou ve Švédsku a jen zprávy v televizi o válečném stavu mu připomínají jeho bývalou vlast na Středním Východě. Jednoho dne se ovšem zjeví postarší žena tmavé pleti, která mu sdělí, že jeho žena z bývalé vlasti je naživu, dokonce mu porodila syna a jejich osud je teď v jeho rukou. Životy blízkých má vykoupit zabitím vlivného člověka... Paralelně se odvíjí příběh spolužáka mladší dcery, citlivého chlapce, jenž jednoho dne již nedokáže vzdorovat kruté šikaně staršího spolužáka jinak než zbraní. Citlivý kultivovaný snímek s přesvědčivými hereckými výkony a vnitřním napětím ukazuje, že stačí jen kratičký okamžik, aby se život člověka totálně změnil - je to právě ten poslední moment "před bouří" , který rozhoduje. (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (17)

emma53 

všetky recenzie používateľa

Nemůžu si pomoct, ale navzdory všem pětihvězdám tady, já tentokrát výš nepůjdu. Ne, že by stále aktuální námět byl špatný, ale asi se Reza Parsa ve svém prvním celovečerním filmu opravdu snažil až moc tlačit na pilu. Působilo to na mě příliš křečovitě až učebnicově a tak mě to ze židle opravdu nezvedlo. Jinak nápad prolínajících se dvou příběhových linií byl velmi dobrý. Počkám si na Parsův další počin a uvidíme. 65% ()

Radko 

všetky recenzie používateľa

Minulosť nie je zahrabaná v zemi. Beží popri súčasných dejoch a má rôzne tváre, niekedy sa stane takmer neviditeľnou. Zabudnutie ? Skôr alebo neskôr dobehnú tiene uplynulých chvíľ prítomné prežívanie, často v tom najnevhodnejšom okamihu. Niečo o tom by vedel povedať arabský taxikár, úspešne sa adaptujúci na život vo Švédsku. Až pokiaľ ho neosloví záhadná tmavá žena a nepripomenie mu rodnú krajinu. Druhá dejová línia je o hraniciach detského ponižovania a šikany. Tieto dve roviny sa pretnú a vytvárajú pomerne pôsobivý (hoci značne vykonštruovaný) film o príčinách a dôsledkoch zdanlivo jednoznačne odsúditeľných činov. Vadilo mi aj miestami príliš televízne spracovanie. ()

Reklama

Lynn 

všetky recenzie používateľa

Krásný příklad toho, že oběti mohou být někdy i pachateli. Nádherný film vyprávějící o velice ohežavých tématech současnosti. Ze dvou hlavních linií (šikana, terorismus) mě více zaujala ta první o šikanovaném chlapci, který se postaví svému trýzniteli a tragické důsledky tohoto kroku na sebe nenechají dlouho čekat. Už jen za tuto část jsem byla rozhodnuta dát 5*. Ale i linie s Alim, který musí zabít nepohodlného majitele podniku pro výrobu "náklaďáků" nebo jinak zemře jeho první manželka a syn je zpracována velice dobře, i když trochu poplatně dnešní době. Nicméně pohled neutrálních Skandinávců stojí v lecčems za to. ()

misterz 

všetky recenzie používateľa

Dve nezávislé dejové línie, ktoré sa k záveru pekne pretnú. Prvá je o moslimskom prisťahovalcovi, ktorý sa v novej krajine snaží začať nový, lepší život. Lenže minulosť si nás skôr či neskôr všetkých nájde, nedá sa pred ňou uniknúť. Druhá je o šikanovaní a o tom, ako to môže dopadnúť keď sa pred týmto problémom budú zavierať oči. Sociálny rozmer snímku je tu naozaj veľmi veľký, opisuje veľa problémov čo sa týka prisťahovalectva, neúspešnú integráciu, ľahostajnosť úradov, privieranie očí nad šikanou na školách.... Len škoda, že väčšina z toho sa tu rieši dosť povrchne, laxne a len z jedného uhla pohľadu. Nevidel som tu ani jeden náznak možného riešenia uvedených problémov. Žeby žiadne neexistovalo? Ako to skončí, keď sa nechá všetko tak? Film vznikol pred 15 rokmi a pár prvých nejasných kontúr odpovedí na uvedené otázky je vidno až teraz. Nič dobré z toho nepozerá. 65/100 ()

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Z filmu mam opacny dojem ako z dalsieho Svedskeho filmu Snabba Cash. Tentokrat je film plny emocii a rozhodne nie je chladny. Bavilo ma ho sledovat, postavy si ma ziskali, ale stvrtu hviezdicku nedam, lebo bol miestami prilis prekombinovany a koniec na mna nijak emocialne nezaposobil. Skôr som mal z neho WTF dojem. Skoda, ze sa scenaristi nedrzali trochu na uzde. Menej je niekedy viac. ()

Galéria (24)

Reklama

Reklama