Piège de guerre

• angličtina War Trap

Ondrew odpad!

Priserny film. V ziadnom pripade sa, smankote, nenechajte zlakat totalne zavadzajucim plagatom ci nebodaj premyslene zostrihanym trailerom. V skutocnosti ide o jednu z najmizernejsich, najzbytocnejsich a najnudnejsich vojnovych snimok z 2. svetovej, aka kedy vznikla. Divak je 2/3 stopaze konfrontovany so slaboduchymi (resp. presnejsie povedane, ukrutne debilnymi) myslienkovymi pochodmi vojaka, ktoreho v zemi zasypal vybuch granatu. To, na co by ktoremukolvek zrucnejsiemu reziserovi stacilo 15 minut, sa v rukach exota Davida Aboucaya premenilo na dve hodiny pekelnej nudy. Clovek by si myslel, ze aspon zaverecna polhodinka prinesie nieco zmyslupnejsie... Omyl! Na rad, sice, prichadza aspon aky-taky naznak vojnovej akcie, no nezmysly v scenari nemaju konca kraja. Vdaka tomu viem, ako napr. vyzerala "nepriatelska linia", cez ktoru nie je problem prejst bez toho, aby som narazil na akykolvek odpor. A, aby tej srandy bolo este viac, Piège de guerre ma naucil, ze najlepsie, co mozem urobit pod palbou protivnika, je utekat mu DOSLOVA priamo do naruce, pricom nepriatel na mna, vdaka tejto skvostnej taktike, iba cely cas cumi ako tela na nove vrata a pokojne ma necha prebehnut pomedzi seba, akoby som si prave daval trening joggingu. Skratka, toto nie je to film, ale nocna mora. 0%. ()

vinducha

Popsal tu tragedii přede mnou kolega Ondrew , chtěl bych dodat , že jsem opravdu přetočil tu hodinu ve sklepení , kde se jedná o skutečné lejno , protože jsem myslel , že když se Pepík s Evženem začnou vyhrabávat na povrch , začne se něco dít , co ospravedlní natočení tohoto hrůzného  blábolu. No nestalo se , kluci z nějakého francouzského  military klubu si natočili svépomocí  2 hodiny trvající nic . Kde 1 hvězdu dávám pouze za to , že aspoň uniformy a pěchotní zbraně vypadaly dobově . A na pana Aboucaya pozor  , ten to v hlavě v pořádku opravdu nejspíš mít nebude . ()