Knižní klub zabijáků

• Španielsko El club de los lectores criminales (viac)

Osm kamarádů, kteří si ujíždí na hororech, se v jednom zničehonic ocitnou. Začne je totiž začne vraždit klaun, který nejspíš zná jejich temné tajemství. (Netflix)

Gorehound

Sympatický kúsok na jedno pozretie. Nenudí, maska killera ujde, príbeh si síce požičiava, kde sa dá, ale je zaujímavý. Horšie je na tom digitálna krv, absencia nejakých zapamätateľných kills a celkovo je to také..."budem si to za týždeň pamätať?" Digitálnej krvi je škoda, pretože keď sa objaví nejaký praktický efekt, je solídny, parádne sú lokacie starej školy a jej okolia, super je, že sa film často odohráva v knižnici, medzi knihami a podobne a hlavní hrdinovia hľadajú stopy tam, namiesto rozoberania filmov alá Scream, od ktorého sa film inšpiruje asi najviac. Aj rozuzlenie je veľmi podobné, o naháňačkách ani nehovoriac. Nevadí mi to, inšpirácia bola, je aj bude, len mohol film ponúknuť čosi, prečo by si ho človek zapamätal viac ako len na jedno spomínané prostredie. ()

Omnibus

Blbá klauniáda blbou masku žádá.“  Sice je fakt, že setkání s naším knižním klaunem by každého coulrofobika spolehlivě zabilo, ovšem umřel by potrhaný smíchy. Tolik k „hrůzostrašné“ masce.  „Vím co jsi napsala loňského léta před šesti roky,“ nenávistně ucedil vrah. „Boj se, grafomanko, má pomsta bude debilní! Ech, chtěl jsem říct ďábelsky rafinovaná a naplánovaná do posledního detailu.“ Též plná vykrádaček z Vřískotů i odjinud, včetně kopulace s vrahem. OKÉNKO UNIVERZITY: [][] Geniální plán zněl: Profesor po ní vyjede, jenomže ji nesvede a ona mu nakope do koulí. Jaké „drobnosti“ mohly plán zhatit? 1) Teplý profesor. 2) Stolní lampa. Kdyby ji rozsvítil. „Ježyš, ty šeredo, mazej mi z kabinetu!3) Nečekaná reakce studentky: „Zápočet a zkoušku za šuk? Paráda! A nemusím se šprtat.4) Vilný rektor. „Přiberte mě do trojky, pihatou čapnu za dvojky.5) #Me Too. Oznámení na policii... a místo slasheru je tu soudní drama. Možná by to tak bylo lepší. [][] Španělský film? Leda tak prd. Na hony z toho čpěl hollywoodský mustr. Tak aspoň že brzy kuchnuli zpovykaného influencera a byl od něj klid. ()

EvilPhoEniX

Španělská variace na Vřískot od Netflixu je bohužel slaboučkou variací na slashery. Základní propriety jsou zde sice dodrženy. Máme zde 8 kamarádů, kteří ujíždí na hororech ( škoda, že z toho tvůrci nevytěžili alespoň hru na známé klišé s odkazy na starší horory), takže jsou zaměnitelní s jinými studenty, kteří chtějí postrašit jednoho učitele za obtěžování studentky, jenže z blbého žertu se stane tragédie, za kterou budou následně pykat. Potěší celkem originální maska klauna i zajímavá vražedná zbraň, hra na vraha relativně funguje, naštěstí se nejedná o PG-13, ale i tak se žádného gore nedočkáme ( trochu krve tu sice je a vraždy jsou přinejmenším OK, ovšem jsou málo hravé, vynalézavé i nedostatečně brutální, tak aby film alespoň trochu vybočoval z dlouhé řady podobných snímků. Kozy samozřejmě opět nikdo neukáže ( v tomhle byly 80tky zlaté), humor absentuje, postavy si divák neoblíbí a celé je to takové nemastné-neslané. Řemeslo je naštěstí OK, takže žádné utrpení se naštěstí nekoná a kdo tyhle jednoduché slashery má v oblibě, tak se to přežít dá, ale jinak jde o zbytečnou podívanou, která jednak nepřinese nic nového, ale ani v žádné rovině bohužel neexceluje. Španělé rozhodně mohli přijít s něčím. 4/10. ()

*CARNIFEX*

Teen slasher-ovina o kokote, no sú ďaleko, ďaleko horšie, s ešte menšou iniciatívou akokoľvek zabaviť. Ako čo už len môže horor v šľapajách deväťdesiatkových kopírok kadejakých “Vreskotov” či “Tajomstiev z minulého leta” ponúknuť. Zas nebuďme naivní. Tu aspoň tie vraždy spĺňali ako také kritéria a mohlo to byť ďaleko horšie .. ()

Astaroth12

Koho môže ešte takýto všedný a banálny slasher baviť. Keby bol pred rokom1996, keď ešte len začínal Ghostface svoju krvavú cestu, tak by príbehovo a hlavne pointov zabodoval, ale v tejto dobe už takýto počiň je trápny a nezaujímavý. Niečím mi pripomenul aj film všetko najhoršie, ale ten mal aspoň dosť slušný príbeh s časovou slučkou a tu nič také nebolo. Len tuctové, so samým klišé a príbehom, ktorý má už každý tretí zdanlivý slasher. A tak aj vraždy boli úplne všedné aj keď tie pády na ostrie sochy mi trocha pripomenulo divoké úmrtia vo Final Destination a len kvoli nim dám slabú 2*, ale som toho názoru, že druhýkrát túto tuctovku už vidieť nechcem, bolo by to úplne zbytočné. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna