Za bílého dne

(festivalový názov)
  • Kanada In Broad Daylight (viac)

Zámožná rodina se po dobu osmi měsíců distancuje od zbytku společnosti. Sedmnáctiletá Hélène přivedla na svět nemluvně a není žádoucí, aby se nečekaná zpráva roznesla do světa. Křehce nastavená rovnováha rodinného ekosystému se však naruší, když se dcera pod záminkou nevinné návštěvy vydá vyhledat otce dítěte, s nímž strávila jen jednu noc. Ve svém třetím celovečerním snímku vytvořil Emmanuel Tardif nevyzpytatelný, dráždivě unikavý fikční svět, zabarvený koloritem absurdně jednajících postav. I přes omezené realizační prostředky si jde za jasně formulovanou autorskou vizí a dokazuje, že se mladí quebečtí tvůrci směle hlásí o pozornost. (MFF Karlovy Vary)

dO_od odpad!

// Cronenberg utřel, cena za nejvíc fucked up film Varů míří do Kanady, a já tuhle ultrapomalou, ultradlouhou a nesnesitelně odpudivou věc budu kvůli své pitomé zvědavosti vydejchávat ještě dlouho. ()

mh91

Proč se tvůrci za každou cenu snažily o "umělecký (artový)" film? Počáteční scénáristický záměr přitom není špatný, ale výsledek je fakt utrápený. Dvě a půl hodiny trápení a zmaru. "Umělecké" scény vůbec nefungují. Jedná se o fakt špatný film. 30%. [KVIFF 2022] ()

Yuri69

Jen málo chybí k 5*. Film, který rozhodně není pro každého, protože s čirým konzumentským přístupem mainstreamového diváka (exploze & popcorn) ho nejspíš není možné ani přetrpět do konce. Naopak divák, který miluje dešifrování symboliky a odkrývání podstaty ("Lynchian movies") bude zajisté spokojen. Film navíc servíruje řádnou porci absurdity z "divné vlny" - skutečně jakési dva v jednom. Otázka délky stopáže je tedy značně subjektivní. [KVIFF 2022] ()

Klajondr

Film zbytečně dlouhý a pomalý. Nelze ani odkazovat na budování atmosféry, jelikož tam skoro vůbec nebyla. Hvězdu dávám za celkem fajn herecké obsazení a snahu vytvořit cool artový film. Nepovedlo se. ()

Azurose odpad!

Jak sám režisér před projekcí řekl, "film je dlouhý". To teda je, a ke všemu je extrémně nudný, nemá spád ani nic, s čím by se mohl divák ztotožnit. Z projekce jsem odešel, protože bych do konce filmu odpadl nebo zakořenil do sedadla. ()

• Snímek byl natočen za dva týdny. (Yuri69)
  • Mouchy vyskytující se v celé řadě záběrů se nacházely v okolí lokace a byly štábem do domu vpuštěny záměrně. (Yuri69)
  • Snímek bylo možné realizovat díky finančním kompenzacím, jež byly v Kanadě zavedeny v období restrikcí způsobených bojem s pandemií covid-19. Členové štábu tak dokázali složit dohromady 40 000 kanadských dolarů. (Yuri69)