Tančíš sama

• angličtina You Dance Alone (festivalový názov)
Krátkometrážny
Česko, 2020, 12 min

Tančíš sama nás provází příběhem dvou lidí, kteří prožívají určitou životní krizi. Cítí se zbyteční, bezradní ohledně života a jeho poměrů, ale náhle se setkávají a ocitají se ve zcela jiné a dosud nepoznané životní situaci. (Brněnská 16)

ElErdos

Svit Naděje (90%) Natočit vizuálně pohlcující snímek je pro mistry řemesla bezobtížný, automatizovaný úkon. Pro spoustu tvůrců již zaběhlých pak úkon dosažitelný. Avšak málokdy je tomu tak u tvůrců začínajících (a pokud ano, jedná se o obzvláště talentované jedince), což je přesně zdejší případ. Režisér s kameramanem před nás staví desítky nádherných kompozic a jako dítě vhozené do vody, nechávají nás v nich tonout; a my se dobrovolně chceme utopit.  A skutečně, vizuální stránka filmu je natolik poutavá, že poněkud plytká dějová linie nikterak nepřekáží v příjemné procházce melancholickým sadem, kterýmž tento snímek je.  Nezbude, než netrpělivě vyčkávat dalších autorových snímků, kde se, pevně věřím, dočkáme i zajímavé dějové stránky díla doplněné o hlubší umělecký podtext. ()