Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

(epizóda)
  • USA The Autopsy
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 57 min

Zkušený šerif ohledává v lese mrtvolu a zavolá si na pomoc lékaře, se kterým se zná celé roky. Společně pak odhalí sérii děsivých událostí. (Netflix)

mottleone

*Tak tahle epizoda u mě zpětně vyhrála* opět o něco lepší než předešlá, konkrétně o schopnost evokovat nepříjemný pocit, tentokrát s lovecraftovou tématikou jako debil mixnutou fenoménem ufo. Atmosféra opět parádní. První polovina pomalejší, lehce chaotická kvůli skokům v čase, ale stejně to zvládne zainteresovat; a v té druhé polovině už to začne krásně zapadat. Finále na pitevně určitě patří k nejnechutnejším (jídlo si k tomu určitě nedávejte) i nejvíc creepy záležitostem, co sem letos mohl vidět + scény zevnitř těla, už byly jen krásný umocňující bonus, podtrhující další tragický konec. Pro nejlepší epizodu série - nadšených 90% a zářných 5* ()

Raz

Tohle byla bomba,takhle nějak bych si představoval pro filmaře těžko ztvárnitelný hororový podžánr kosmický horor. Z počátku tajuplný až do ledově děsivého konce a jelikož nechci nic moc prozrazovat tak pokud jste celý špatný z různých parazitických forem života jako je facehugger nebo headceab z Half-Life tak zde si přijdete na sví. Mě osobně se dělá zle i z pijavic proto nevlezu do vody tam kde je bahno. Takže good luck 🤞 9/10 ()