Klíčovou dírkou

• Španielsko No mires a los ojos (viac)

Po 20 letech práce ve stejné společnosti je Damian propuštěn. Poté, co naštvaně a prudce zareaguje, uteče od svého šéfa a ukryje se na prvním místě, které najde: ve skříni zabalené v dodávce stěhovací firmy. Skříň s Damianem uvnitř je pak doručena Lucii a Fedeovi, manželům v jeho věku, kteří žijí se svou dospívající dcerou Marií. Té noci náhlý impulz přiměje Damiana, aby u rodiny zůstal; stává se tajemnou postavou, která pozoruje ostatní a pohybuje se ve stínech. (Cinemax)

HorrFi

Ultra originální film o jehož existenci jsem ještě včera vůbec nevěděl, nečetl jsem jedinou recenzi (možná, že ani žádná neni), neviděl jsem trailer a přiznam se, že jsem si takhle pojatej film už dlouho přál.. škoda toho konce jinak by to za mě bylo slabších 5*, ale i tak jsem velice spokojenej.. silný 4* ()

pornogrind

Někdo ve skříni schovává kostlivce(jak se říká), někdo tam může mít i něco jinýho(aniž by o tom věděl). Se zdejšími komentáři se dá souhlasit v tom, že jde o celkem originální kousek. Určitě se dá souhlasit i s tím, že čím míň toho divák bude o filmu vědět tím líp pro něho. I přes jakž takž originální pojetí ale nemůžu říct, že by mě to vyloženě chytilo a bavilo. Slabší 3hvězdy. ()

Arsenal83

Po sledovaní filmu si treba dvakrát overiť, či vám v skrini neuviazol nezamestnaný hobľovač, nie však žien, ale dreva. Mohol by si vypočuť všelijaké rodinné tajomstvá. Rozhovorové flashbacky filmu ma rušili, mohlo to byť orientované priamočiaro, thrillerovejšie, tajomnejšie a napínavejšie. Nedá sa však uprieť nápaditosť, film ponúka manipulatívny voyerizmus v nízkom náklade, ktorý nie je cítiť. ()

faraoon

Tady je ta výjimečnost příběhu sympaticky protivná, drze provokativní a roztomile nepravděpodobná. A to je výzva k mému štědrému ocenění a optimistickému potvrzení, že vše špatné může být pro někoho i dobré. Podle mých pravidel splňuje báchorka veškeré parametry jedinečnosti v současném proudu produkcí. Prostě žádné prostoje. Film Vás vcucne ihned od začátku do dobrodružství před i za zrcadlem což je první podmínkou udržení pozornosti. Příběh má bezkonkureční nápad, hravou kameru, nevtíravou muziku a uvěřitelné herecké oslovení. Prostě proplujete fikcí bez bouří a krveprolití přesto s dynamikou a napětím. ()

DAPDO

Nečekal jsem zázraky, ale že to bude až taková kravina jsem nemyslel ani náhodou. Realita silně zaplakala, tříčlenná rodina si nevšimne, že s něma bydlí ještě někdo a po nocích jim chodí po bytě. Asi brali silný prášky na spaní. Ještě, že jsme se nedozvěděli, jak dlouho tam s nima takhle bydlel, protože kdyby z toho vypadly měsíce, tak bych se asi posral. Ale divák se toho nedozvěděl víc, odhalili ho, vylezl, přiznal se ? Nic z toho po konci nevím, asi tam s nima bydlí dodnes. 20%. ()

• Natáčanie začalo vo februári 2021 a trvalo šesť týždňov na rôznych miestach v metropolitnej oblasti mesta Pamplona. (Arsenal83)