Modlit se, poslouchat, neodmlouvat

• USA Keep Sweet: Pray and Obey
USA, 2022, 3 h 15 min (Minutáž: 46–53 min)

Dokumentární seriál o vzestupu Warrena Jeffse v církvi známé pod zkratkou FLDS a jeho neuvěřitelných zločinech. (Netflix)

Recenzie používateľa Bozvav k tomuto seriálu (5)

Modlit se, poslouchat, neodmlouvat (2022)

Velmi silné téma, do kterého se dle mého mínění dalo ponořit daleko hlouběji. Nicméně jako výpověď o tom, co se děje za zdmi těchto pseudocírkevních komunit, skvělé. Dokud se ta normánlí část zákonodárců všude na světe neprobere ze sluníčkářské euforie a nepostaví se k sektám všeho druhu tvrdě čelem, budou tyto drsné příběhy stále aktuální. Modlit se, poslouchat, neodmlouvat, aneb jak si nechat vymýt mozek snadno a rychle. Že ty bláboly nacpali do hlavy dětem, které když v tom vyrůstali, tak se neměli možnost účinně bránit, to chápu. Ale jak se k tomu mohli propůjčit dospělí, kteří přišli z venku a měli možnost se ozvat? Vsadím se, že nejméně polovině z nich ( mužům zvláště) to vyhovovalo. Jak je vidět z výpovědi jednoho z aktérů, to že věnoval 14 letou dceru dědkovi ho netrápilo, ale že mu nechtěli dát třetí manželku, to mu vadilo. To není oběť, ale zvrácený jedinec, který má sedět v cele 2x2 metry. A takových mužů tam je zřejmě mraky. Tento nemravný patriarchát a konkubínismus jim zjevně vyhovuje. A matky, které nechrání své děti, prostě nechutné zneužívání víry. Tak si říkám, že speciálně Warrenovi a jeho kamarádíčkům by prospělo setkání s inkvizicí, ta by mu svého času toho proroka vykouřila z hlavy a to doslova.  Dobře udělaný dokument, který sice měl svá slabší místa, ale jako celek funguje. Za mne 90%. ()

1. část (2022) (E01)

Modlit se, poslouchat, neodmlouvat, aneb jak si nechat vymýt mozek snadno a rychle. Že ty bláboly nacpali do hlavy dětem, které když v tom vyrůstali, tak se neměli možnost účinně bránit, to chápu. Ale jak se k tomu mohli propůjčit dospělí, kteří přišli z venku? Vsadím se, že nejméně polovině z nich ( mužům zvláště) to vyhovovalo. Jak je vodět z výpovědi jednoho z aktérů, to že věnoval 14 letou dceru dědkovi ho netrápilo, ale že mu nechtěli dát třetí manželku, to mu vadilo. To není oběť, ale zvrácený jedinec, který má sedět v cele 2x2 metry. ()

2. část (2022) (E02)

Dejte vadnému, úchylnému, narcistickému hovadu moc a takhle to dopadne. Tupé stádo jen bučí do rytmu. ()

3. část (2022) (E03)

A pak že lidstvo není zdegenerované. Pořád dokola budeme chodit slepě a bez pochyb za jedním vůdcem a dělat bú. ()

4. část (2022) (E04)

Za mne ho měli veřejně vykastrovat i s jeho souputníky, kteří si také vesele brali mladé nevěstinky. ()