Invaze talířových lidí

(neoficiálny názov)
  • USA Invasion of the Saucer Men (viac)

Blízko malého městečka přistává v lese mimozemská loď. V tu dobu se po silnici vracejí domů milenci, kterým něco uvízne pod autem - podivný netvor. Vyrazí tedy pěšky vše oznámit, ale kolem není příliš bezpečno. Armáda mezitím nachází mimozemskou loď a zničí ji. Podivná stvoření se nemohou vrátit, a tak se rozhodnou zabíjet ... (Chupacabre)

JohnnyD

Ultra nízkorozpočtové béčko, ktoré je mizerne nakrútené a takmer celé sa odohráva v tmavých kulisách lesa, kde skoro nič nevidieť. A ešte sa neúspešne snaží tváriť vtipne. Na druhej strane má fantastické masky emzákov, že je strašná škoda, že ich nevyužili v nejakom drahšom (a farebnom) sci-fi. A ten plagát je parádny! ()

Campbell

Parádní scifi béčko z 50 let. Nejvíce mě potěšilo kolik věcí vlastně poznávám, protože tohle scifi je snad nejvíce parodované v různých filmech má plno odkazů. Nicméně co mi nejvíce vadilo byly herci, ne že by byly špatní hrály co měly ale ty jejich postavy jsou tak trochu stupidní a plno dialogů bylo dost divných a kolikrát ani nedávaly smysl. Ale to je asi tak všechno z těch negativů. Jinak je to hodně příjemné béčko plné zábavných kostýmů, zábavných scén a useklé mimozemské ruky která mi připomínala rukavici Freddyho Kruegera. Příjemné překvapení. ()

Lima

Jedna z nízkorozpočtových scifáren, které vznikaly v 50.letech jak na běžícím pásu a která vzhledem k názvu a plakátu slibovala mnohé, ale výsledek je poněkud chatrný. Což o to, největší lákadla v podobě samotných ufounů vypadají pěkně - malá skřetí postava s velikou hlavou a vypouklýma očima - ale člověk si jich moc neužije. Záběry na ně jsou střídmé, celý film se pořád schovávají ve křoví, celí jsou vidět jen málokdy a když už se odhalí, tak díky neustále tmě (celý film se odehrává během jediné noci) nejsou moc vidět. Co stojí za zmínku, jsou jejich schopnosti. Zabíjejí tím způsobem, že jim z rukou vyjedou jehly, jimiž stříknou do oběti velkou dávku čistého alkoholu, jehož přemíra člověka zabije. A aby to nebylo málo, když jeden z ufonů je zabit při automobilové nehodě, odpadne mu ruka, které naroste oko a začne se pohybovat přibližně jako ruka v Addamsově rodině. Bohužel tyto divácky vděčné momenty jsou dost řídké. Film podivně osciluje mezi sci-fi, dramatem a komedií. Scenář se točí kolem páru teenagerů, kteří mimozemšťany během randění v lese objeví a jejich hlavním problémem není, jak mimozemské vetřelce porazit, ale jak přesvědčit policejní autority, aby jejich nálezu věřili. I díky rozjuchané, komediální hudbě se příběh místama nese v lehce ironickém tónu (ale s absencí jakkéhokoliv vtipu), místama se tváří jako drama (ale není čeho se bát) a ve výsledku se jedná o poměrně fádní, nudnou záležitost. ()

Tsunami_X

Jedno ospalé maloměsto, jeden nadržený pár, jedna zdánlivě nudná sobotní noc a jedno vesmírné blikající plavidlo. Podaří se zamilovaným nezletilcům přesvědčit oficiální místa o hrozícím zeleném nebezpečí? Dokáže armáda zahladit všechny stopy emzáckého výsadku? A co na to postarší majitel pozemku? V tomhle sci-fi, které kouří hororu a líže komedii, je dovoleno naprosto vše. ()

Zodd

Tak trochu počítám s tím, že si koleduju o označení žánrového neznalce a idiota, ale nejvíc mě mrzí, že záběry podle fotografií "Z filmu" ve zdejší galerii ve filmu vůbec nejsou. Nebo aspoň v té finální verzi, kterou jsem viděl já, čemuž těch 69 min odpovídá. I ten plakát připravuje na hořké zklamání. Ale jo, je to místy zcela úmyslně vtipné. Morbové však bohužel nudní, i když jejich schopnosti i "Krytonův zachránce" jsou nápad za všechny prachy. Scéna s kravičkou výborná! A rád jsem se setkal s Riddlerem. Tedy ne Jima Carreyho (ten se narodil až 5 let po filmu), ale v0.01. Ovšem všichni jsou figurky na šachovnici, která nemá moc ucelená pravidla a vždy se čeká dlouho na další tah. Jde o všechno a šach mat. Za pár hodin si nikdo nevzpomene. ()