Co zažívá taxikář Ruslan při nikdy nekončící šichtě? Útržky z jeho života přibližuje animovaný seriál skrze různé filmové a televizní žánry. (Česká televize)

JamesSi

Přátelství s "Láska, Zmrd a Roboti" skončilo, "Wunderbaum" od ČT je teď už moje nejoblíbenější animovaná anthologie. Kdo to v České Televizi greenlightnul si zaslouží pusu na čelo a extra knedlík ke guláši. Je to asi nejlepší animákové rozhodnutí od vydání pirátského Černobíla. Konečně nějaká experimentální haluzinogení animace pro dospělé diváky. Některé epizody jsou chillové, jiné jsou spíše horrorové. Ruslan a jeho fenka Felicie jsou fajn hrdiny + do struktury pořadu se dá slušně zakousnout. Je to o imigrantech a to je na čem záleží. Víc takových projektů od ČT. Mňam. Jediná nevýhoda je ta, že dílů je moc málo. ()

tap

Ateliér animace a filmu UMPRUM prezentuje 6 kraťasů od mladých autorů na téma muž, vůz, pes a noc. Šutr je Guy Ritchie, King of Ink bizár reality tv, Katastrofa uhrančivá loutkařina/glitchy render, Slow TV jsem si hrozně přál překotnější a veselejší, Šťávy jsou Adventure Time bez budgetu, Václav je na mě trochu prvoplánovka pro lidi, co nějakou chvíli pobyli na Staroměstský. I tak se jedná o pozoruhodnou minisérii, kde se pochmurný život taxikáře Ruslana rozrůstá v rukách šesti týmů, které téma rozvíjí a studují po svém.  Kéž by se takovýchhle děl do veřejného média dostalo víc.  Dávám 5 za nadstandard v českých veřejnoprávních poměrech a rovná záda autorů. ()

DJ_bart

Hodně zajímavá animovaná minisérie od studentů z UMPRUM, zabývající se šílenými příhodami ze života imigrantského taxikáře Ruslana, kde každá z epizod má zcela odlišnou a naprosto unikátní animační stylizaci a žánrovou koncepci. Na český poměry určitě nadstandard. Víc takovejch projektů! ()

Víteček

Vskutku, vskutku, zapomeňte všichni na Lásku smrt a Roboty. Král je mrtev, ať žije král. Kam se hrabe Sonnie's Edge, Beyond the Aquila Rift, Snow in the Desert, Bad Travelling, JIbaro a mnoho dalších. Animace Wunderbaumu z nich dělá úplnou frašku a už ani nestojí za ohlédnutí.  Příběhem je to podobné. Wunderbaum sráží všechny různorodé myšlenky z Robotů na kolena a doslova se jim svou hloubko vysmívá. Třeba na takové King of Ink budu ještě roky vzpomínat. 25 %. ()