Chlap

• Kolumbia Un varón (viac)

Carlos žije v azylovém domě pro mládež v centru Bogoty. Když přijdou Vánoce, chlapec je touží strávit se svou matkou a sestrou, které se ztratily ve víru městského násilí. Musí však čelit krutosti ulice. (Cinemax)

mdf

Jedna a to ještě s odřenýma ušima.Nudný,nezáživný příběh,určitě to žádné drama není....spíše nějaká zpověď,jednoho floutka,který,se celou dobu prochází po ulici a snaží se se začlenit do víru ulice a jeho nástrah.Když tohle vynecháte,tak dobře uděláte. ()

SAINTS

Film je natoľko realistický, že by to pokojne mohol byť dokument, ktorý sa odohráva v ktorejkoľvek latinskoamerickej krajine. Hoci sme tému filmu už videli mnohokrát, Chlap má svoju osobitosť v spôsobe, akým prezentuje fakty, bez podvrhov, bez falošných ilúzií či dramatických vyústení, pričom sa viac zameriava na reflexívnu a citlivú časť postavy. Kamera Sofie Oggioni k tomu prispieva pomocou detailov a rámovania, ktoré nás dokážu uviesť do psychiky postáv. Debutový film Kolumbijčana Fabiana Hernandeza zaznamenáva jeho vlastné skúsenosti tínedžera v jednej zo štvrtí mesta Bogota. Režisér nás prostredníctvom nehercov dokáže ponoriť do sveta chlapcov, ktorí sú bez domova nútení žiť v útulkoch pre mládež a sú vystavení drsným podmienkám. ()