Sailor of the King

• Kanada Sailor of the King (viac)

Děj příběhu nás zavádí do Portsmouthu v Anglii během první světové války. Mladý poručík námořnictva Richard Saville jen tak tak stihne nastoupit do vlaku směřujícícho do Londýna. V kupé se seznámí s pohlednou Angličankou do níž se během cesty zamiluje. Vlak nejede přímo, ale je z něj nutno přestoupit na další. Ten však jede až za 3 hodiny a tak poručík přemluví slečnu k procházce a večeři v restauraci. Pohledný a elegentní Richard nenechává Lucindu chladnou a přitahuje ji. Díky procházce jim ujede vlak do Londýna a tak jsou nuceni přespat v hotelu. Z jedné noci se stane pět krásných dní, po kterých Richard požádá Lucindu o ruku. Ta jej však odmítne. Ví, že by námořního důstojníka viděla jen zřídka a takový život ona nechce. Oba, ač se milují se rozejdou... Přejde několik let i první světová válka. Bohužel již brzy začíná druhá. Richard Saville již není poručíkem ale velícím kapitánem eskadry křižníků plující Tichým oceánem. Jejich úkolem je chránit konvoje s tolik důležitým materiálem a surovinami, kterých se bojující Británii nedostává. V sektoru tras kovojů však nejsou sami. Je zde i jeden samostatně lovící vlk německá bitevní loď Essen. A lovec je to vskutku úspěšný a dravý. Na základě volání SOS z potopené transportní lodi odhadne Saville přibližnou polohu Essenu. Jelikož kapitánův křižník nemá pro stíhání už dost paliva, posílá Saville dva slabší lehčí křižníky Amesbury a Cambridge na lov... Nemá ani tušení, jak podivně osud spojí německou bitevní loď Essen, křižník Amesbury a Galapágy s jeho soukromým životem... // (Film byl natočen podle novely C. S. Forestera - Brown on Resolution. Ve filmu si křižníky a ,,bitevní loď'' zahrály skutečné lodi: Minonoska H. M. S Manxman, lehký křižník H.M.S Cleopatra a lehký křižník H. M. S. Glasgow - všechno veteráni druhé světové války, kteří v padesátých létech sloužily u Royal Navy ve Středomoří.) (Big Bear)

Big Bear

Naprosto parádní film, který mne velmi mile překvapil. Vy všichni, kdo máte rádi námořní souboje ocelových obrů neváhejte a běžte si film sehnat ! Více v mém obsahu. Za mne je to rohodně na 4 torpéda! * * * * ()