The Gringo Papi

všetky plagáty
Krátkometrážny / Stand-up / Komédia
USA, 2022, 30 min

Devadesát Dva odpad!

Brenda(n) Schaub je roky trvající experiment Joea Rogana, který se nezdařil. Pamatuju si ho z UFC, kde se dočkal několika solidních vítězství a myslím si, že byl mnohem lepší v té době, celkově, jako člověk. Joe si s ním sedl a řekl mu upřímně, že šampionem nikdy nebude, ale má talent a mohl by zkusit "comedy". Joe tehdy nevěděl, že "real talk" inspirující konverzace od srdce "budeš mít CTE, jestli nepřestaneš, ale jsi vtipnej, zkus tohle" vyústí v to, že Schaub bude do deseti let arogantním postrachem a definicí toho, jak nedělat stand-up comedy a konstantně nedokazovat ostatním vlastní low IQ a že jen protože se obklopíte lidma, co jsou chytřejší než vy, neznamená, že budete jako oni. Že když budete dělat vše podle učebnice, ale nemáte skutečný talent pro danou věc, daleko se v ní nedostanete, vaše díry, nedostatky, začnou prosakovat, je to asi jako já, když jsem si myslel, že bych mohl být zpěvák skupiny, protože mi kdysi kamarád řekl, ty umíš dobře zpívat a jo, mám svoje chvíle a svoje písně, ale celkově, nejsem zpěvák, nemám ten talent, nejsem na tom levelu. Nejhorší je asi to, v jaké deziluzi a bublině Schaub sedí a žije a přemýšlí, ač to vypadá, že on moc nepřemýšlí. Možná, že pár lidí rozesměje, ale důvod, proč je vůbec v pozici, ve které je, je ten, že byl protlačen, jako buddy, známej, větších a mnohem talentovanějších jmen. Neřekl bych, že ani Joe je, pokud jde o stand up top tier, ale aspoň má nadání pro vyprávění, popis, zápal pro věc, které jsou mu vlastní. Schaub, to je prostě, bolest. Cítil jsem se špatně, když jsem tohle poslouchal, myslím si, že jednou jsem přemýšlel u jedné věci, co řekl "that is kinda funny", ale nezasmál jsem se ani jednou a ano, šel jsem do tohohle, abych spatřil "jestli je to tak špatný, jak se říká". A ono, nepřekvapivě, fakt je. ()