Šéfkuchař se z Dánska vypraví do Toskánska prodat podnik po svém otci. Narazí tam ale na ženu, kvůli které přehodnotí svůj přístup k životu i k lásce. (Netflix)

chrispe

Plytké, neoriginální. Kde se vzalo to NĚCO mezi Theem a Sophií je mi záhadou. Emoce mi tam chyběly hodně. Hlavní hrdina se po většinu času tvářil jako by mu uletěly včely. Přišlo mi, že vždy šlo jen o odškrtnutí další scény. Příběhově to není za víc jak 1 až 2 *. Možná se to mělo rozhodnout, zda to bude o lásce, o ztraceném otci, nebo o jídle. Nepůsobilo to celistvě, natož hluboce. Jsem zklamaná, od severu jsem toho čekala podstatně víc. Vizuál dobrý.  2,5* ()

Pethushka

Nejprve jsem měla pocit, že filmu absolutně rozumím a přesně chápu, co mi chce říct. Na konci u mě ale převládá nespokojenost. Deprimovanost hlavního hrdiny, u které jsem doufala, že ji Toskánsko krásně a romanticky rozpustí, ve finále snad ještě gradovala a mě došlo, že dobrovolný mrzouty já nerada. A nezachrání to ani vaření a dobrý jídlo. Bohužel. ()

BOURQUE

Romantický film s mierne pevnejšími základmi – z tohto pohľadu po nejakom čase niečo kompaktnejšieho od Netflixu. Príbeh síce vypočítateľný od samého začiatku až do konca, ale za všetko nás kompenzuje italské prostredie (do určitej miere aj jedlá) a vizuálne skvele pripravené jedlá (problém porcií nie je potreba rozobrať ;) ). Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

kersten

Čakala som viac. Podobný príbeh sme tu uz videli s Russelom . Tam sme si užili kopec vína. Tu V hlavnej role sympaťák, na ktorého sa dobre pozeralo, hlavne keď varil. Ale to bolo tak všetko. A na to sa tvorcovia filmu mali zamerať. Veď to bolo v Toskánsku. Víno, olivovy olej, kulinarske lahodky. To všetko som v tomto filme postradala. Ani ten milostný príbeh nenadchol. ()

klukluka

Italům se film o tom, jak je teprve Dánové museli naučit vařit, asi líbit nebude, ale já Ital nejsem, a tak se z tohoto malýho, ale milýho filmu můžu těšit. Je to předvídatelný, ale nevtíravý a přirozený, místy hodně dojemný a Toskánsko je skoro tak krásný, jako by snad mělo být součástí České republiky. ()

• Jedná se o první dánský film, jenž byl vydán ve všech jazykových verzích Netflixu. (PaTeXx)