Láska ve vile

• USA Love in the Villa

Čerstvě nezadaná žena (Kat Graham) se dozví, že kvůli zmatku v rezervacích bude muset sdílet krásnou vilu v Itálii s neznámým cynikem (Tom Hopper). (Netflix)

Aljak

Mám z toho zmiešané pocity. Aj keď to bolo priam presiaknuté klišé a predvídateľnosťou, tak to malo slušný potenciál - a to najmä vďaka Verone, mestu Romea a Júlie, ktoré je priam stvorené na romantickú atmosféru. Po dejovej stránke to bolo celkom fajn rozbehnuté. Ale tá fáza tých trápnych pomstychtivých naschválov bolo nesmierne idiotské a prihlúple. Toto dosť filmu uškodilo a kľudne tam miesto toho radšej mohli dať niečo dospelejšieho. Inak, postavy boli fajn (až na partnerov hlavných postáv), aj po dialógovej stránke sa mi to páčilo, a kulisy veľkolepej Verony boli priam úchvatné. Takže hlavne za tieto prednosti dávam "až" 3* ()

Kekik

Z první poloviny filmu jsem byla rozpačitá. Moc mě nebavila ta trapná válka mezi nimi. Pak ale příběh jemně sklouzl do romantiky a zároveň jsme mohli nasát i trochu té Verony. Film už měl moji plnou pozornost. Tak jasně, že víme konec filmu od začátku a klišé nesmí chybět, ale i tak druhá půlka filmu stála za to. ()

Olík

„Originální“ příběh na startu na nože v cíli bez sebe nemůžeme být a mezitím nekonečná hodina padesát trápení. Chemie mezi jím a jí hluboko pod bodem mrazu…..Tom Hopper snad ani není herec a jeho konkurz probíhal stylem „sundejte si tričko – dobře – děkujeme“…..o milionkrát omletou zápletku jsme se už otřeli….vedlejší postavy aby se neřeklo, že žádné nejsou….cílovka zoufalé manželky po čtyřicítce….tady se asi nemáme dál o čem bavit. Jedna hvězda za kouzlo Verony a jedna za hudební podkres italských předělávek známých hitů. ()

allegria

Vydržela jsem se dívat asi tak do dvou třetin a nedokoukala. Nuda šílená, děj bez nápadu, trapné "vtípky", nulové herecké výkony (zvláště "on"). Korunu tomu ještě nasazuje český dabing, který si neláme hlavu tím, jak se správně vyslovují italská slova a jména (utrpení to poslouchat!). Jednu hvězdu dávám za italské verze milých písniček. ()

-bad-mad-wolf-

Dosti bídná romcom, která ovšem navzdory strašlivě nenápaditému a nudnému průběhu zanechává příjemný dojem. Možná to dělá Itálie, možná řádka náznaků dobrých fórů, možná i dávka štěstí dvou ústředních postav - na začátku totiž divák rychle nabude dojmu, že jsou to tak nesnesitelní idioti (v podání dvou nevhodně zvolených herců), až jim to štěstí později jeden i přeje. ()

• Exteriérové zábery sa skutočne natáčali v talianskej Verone počnúc meštianskym domom Casa di Giulietta, ktorý inšpiroval Williama Shakespeara pri písaní "Romeo a Júlia" až po Gardské jazero, ktoré sa nachádza neďaleko Verony. (Mandragor)
  • Zelené olivy aj v reálnom svete privádzajú niektoré mačky do šialenstva podobne ako vo filme. Obsahujú izoprenoidy, ktoré sú štruktúrou podobné aktívnej látke z kocúrnika obyčajného. (Mandragor)