The Miracle of Teddy Bear

Tofu je obří plyšový medvídek, který je deset let objektem útěchy dospívajícího Nuta (Job Thuchapon). Není to však obyčejný plyšový medvídek. Má schopnost komunikovat s ostatními předměty v domě. Jednoho dne, aniž by to Nut tušil, se plyšový medvídek zázračně promění v mladého muže. Ten si však o sobě nic nepamatuje. Snaží se najít si své vlastní zázemí, ale všechno se zkomplikuje, když zjistí, že jeho zrod je spojen s temným tajemstvím rodiny jeho majitele. Musí si pospíšit, protože jeho čas jako člověka se krátí, a on moc touží odhalit tajemství svého zrodu. Hlavně ale chce být blíž Nutovi, který ho jako plyšového medvídka nejvíc miloval. Podaří se Tofuovi (Sarin Inpitar Ronnakiat) najít odpovědi na své otázky a odhalit všechna tajemství, která si přeje znát? (emkon)

jiri.twist

Tento seriál se naprosto vymyká doposud všemu zažitému a není typickým BL projektem, jak by se mohlo zdát. Vždyť překladu se vzdalo i tak ostřílené slovenské duo Škaredé Káčatko+Sussanah (překlad to češtiny na gaytitulky.info). Proč je Medvídek takový, jaký je, vnímavý divák pochopí až při samotném sledování a že byl též vysílán pro nejširší možné rodinné publikum, takže prvky BL jsou značně z pochopitelných důvodů okleštěny, ale to vůbec neubírá příběhu na dominanci, naopak, tím více prostupuje to hlavní téma - láska, která překonává taková úskalí, jako je nenávist, zloba i smrt. Z hereckých výkonů bych vyzdvihl Sarina, který "medvíkovskou" roli Tofu zahrál výrazem tváře dokonale. Job jako Nut měl možnost většího vývoje postavy a zvládl tuto roli bravurně, i když v prvních dílech bych mu nejraději nafackoval za tu "nasranost", ale vše se divák dozví, proč tomu tak bylo, neustálými návraty do složité a kruté minulosti. Z dalších potom ženské role matky a jedné mrchy. Dokonce i Kuenchai, krásná fenka s mohutným ocasem, tam hrála svou "roli". Tato skoropohádka byla podpořena krásnou hudbou a zpracováním ... 4x10 ()

Petra321

Pôvodne som sa do tohto seriálu vôbec nechcela púšťať. Šestnásť deväťdesiatminútových epizód ma nijak zvlášť nelákalo, ale keďže ma môj pen pal friend cca rok presviedčal, že si to mám pozrieť, tak som si povedala, že tomu dám šancu. Čiastočne aj preto, aby mi už s týmto dal pokoj XD. Prvé epizódy ma nijako nenadchli, z veľkej časti kvôli Nutovi, ku ktorému naozaj nebolo jednoduché nájsť si cestu a mať ho rada. Potom ale prišli flashbacky a čím viac sa odhaľovala jeho minulosť, tým viac som rozumela jeho správaniu. Nut pôsobí prvým dojmom ako príliš komplikovaná postava, no jeho minulosť dodáva zmysel každému jednému zlému slovu, ktoré vyšlo z jeho úst. Na druhej strane, Tofu je úplné zlatíčko. S Nutom sú ako jing a jang. Macko sa od iných romantických BLiek odlišuje tým, že v ňom nejde len o romantickú linku. Okrem lásky sa riešia rôzne iné témy ako napríklad domáce násilie, homofobia zo strany rodiča, toxické vzťahy v rodine, odlúčenie a mnohé ďalšie. V pozadí sa po celý čas diali veci, ktoré sa spočiatku zdali byť nepodstatné, no napokon krásne zapadli do hlavnej dejovej línie. Zistenie, že Song je vlastne Nuengov brat, že Prim pozná Tarna, vyšetrovanie ohľadne ublíženia na zdraví, extrémne nepríjemná suseda, ktorej by som najradšej vyškriabala oči… To všetko sa priamo týkalo Nuta a nejakým spôsobom zapadlo do jeho príbehu. Pokiaľ by chýbal čo i len jeden detail, celý príbeh by sa zmenil od základov. Vedela som ako príbeh skončí, a preto pre mňa niektoré veci neboli až tak šokujúce. Niektoré veci mi vďaka tomu dávali zmysel skôr ako bol odhalený ich význam a na to, čoho sa niektorí ľudia báli, som sa ja tešila. Napriek tomu všetkému ma posledné dve epizódy dostali. Počas nich sa vo mne prestriedali všetky emócie, no napokon to predsa len skončilo radosťou. Záver bol presne taký, aký si tento príbeh vyžadoval. ()

1kiki16

Když jsem tento seriál viděla poprvé, tak jsem po skončení nebyla schopna slov. Dnes, když jsem ho shlédla znovu už se k němu musím vyjádřit. Je to totiž pro mě jeden z nejkrásnějších seriálů, co existuje. Je naprosto ojedinělý jak nápadem, tak tím, čím vším se zabývá, ať už láskou, rodinnými vztahy, lidskými právy, přátelstvím, nemocí...jsou tu neskutečně hluboké myšlenky a poselství. Myslím, že se každý v životě dostane do fáze, kdy by se mu hodil zázrak, ale nikdy by mě nenapadlo, že zázrak může mít podobu plyšového medvídka nebo úžasného Inna, který byl naprosto okouzlující, nevinný a nešlo ho nemilovat. Všichni herci odvedli skvělou práci, ale pro mě tu opravdu zazářil Job, který zahrál Nuta dokonale. Všechny emoce byly naprosto uvěřitelné a reálné. Jen jsem si říkala, kolik toho může jeden člověk ještě snést, bylo mi ho tolik líto. Písně a hudba celkově tu ladí perfektně. A i když je seriál delší, tak to uteklo hodně rychle, aniž by člověk chtěl, aby to už skončilo. V některých momentech jsem se tu skvěle pobavila a docela často jsem zase potřebovala kapesníčky. Žádná scéna však nebyla jen tak povrchně vložena, ale všechny měly svoje místo v příběhu, který nás překvapoval až do konce. Mám dojem, že nikdo, kdo "Medvídka" viděl nemůže zapomenout na toto úžasné dílo, aspoň uvnitř mě to opravdu zanechává velkou stopu. A jak bylo řečeno i v seriálu – každý by potřeboval mít svého Tofu (určitě by se nám tu žilo lépe). ()

emkon

”Čím dříve přijmete pravdu, tím dříve se vaše rány zahojí". [Tofu] - - - Přestože seriál je poměrně dlouhý (cca 24 hodin), celou dobu jsem si přál, aby Tofův příběh nikdy neskončil. Budeš mi chybět, Tofu! ()

• Song „Unlock“, který zní během závěrečných titulků, zpívají představitelé hlavních rolí v seriálu In Sarin Ronnakiat (Tofu) a Job Thuchapon Koowongbundit (Nut). (emkon)
  • Představitelé hlavních rolí In Sarin Ronnakiat (Tofu) a Job Thuchapon Koowongbundit (Nut) se poprvé setkali už v roce 2018 na konkurzu do seriálu The Man Series: Pupa (od r. 2019). Od té doby jsou blízkými přáteli. (emkon)
  • Natáčení probíhalo od srpna 2020 a kvůli pandemii covid-19 se protáhlo až do listopadu 2021. První projekce hotového seriálu proběhla v lednu 2022. Seriál byl vysílán na celoplošné thajské televizní stanici Channel 3 od 27. března 2022 do 1. května 2022. (emkon)